"Výsledky anket jako jsou Český slavík a nakonec, jak ukazuje Sportovec roku 2014, čas od času zvednou mandle těm, kteří fandí jiným, než vítězům. V případě Českého slavíka je to veřejnost a v případě Sportovce roku to jsou sportovní novináři. V obou případech voliče lze ovlivnit a podobně jako při volbě prezidenta," míní student politologie, který si nepřeje být jmenovat, aby jej profesoři politologie nepovažovali za kolegu.
"Hodně. U posuzování hudebních výkonů se dají voliči ovlivnit akcemi na sociálních sítích a v případě hlasování o sportovních výkonech se to může stát tak, že nějací podivní manažeři navážou dialog s těmi, kteří o sportovcích rozhodují a vyberou si samozřejmě jen ty hlasujcí novináře, kteří o nějakém úspěšném píší jenom v dobrém. A to má přeci hodně společně s volbou prezidenta. Dříve se volil prezident, jako se volí Sportovec roku, kdy se přesně ví, kdo bude hlasovat a jak se dají ti lidé ovlivnit. Nyní se volí prezident skoro jako Český slavík, mohou ho volit všichni."
Česko získalo na ZOH zlatou medaili zásluhou neuvěřitelného výkonu lyžařky Ester Ledecké, která sama nakonec nevěřila, že vyhrála. Bude Sportovkyní roku 2018?
Odpovědi se dočkáte, neboť rozhovor právě probíhá a bude doplněný za chvilku ...
Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co si právě čtete, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N .T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté" se zvukově podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Prvnízprávy.cz čas od času pečou Kachnu na neděli a někdy i po neděli, jako zrovna v tomto případě ...
(ps, Prvnizpravy.cz, foto:ps)