• Vybrat den

    Listopad 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Je nepřijatelné, aby parlamentní demokracii nahradila mediokracie!

    27-3-2018 První Zprávy 78 735 slov zprávy
     

    Napětí v Evropě roste 

    "Narůstá napětí způsobené masivní migrační vlnou a neřešením příčin migrace. Následky migrace se projevují jak v individuálních útocích na osobní svobodu a majetek jednotlivců, tak organizovaných útocích zejména islamistů na samotné obyvatele a instituce hostitelských zemí. Napětí v Evropě rychle roste, když k němu přispívají i tzv. neziskové organizace politického charakteru, které se na místo budování občanské společnosti podílejí spíše na rozvracení ústavního pořádku jednotlivých zemí. Jestliže považujeme u nás v České republice, ale i v Evropě za základ tvorby ústavních institucí svobodnou soutěž politických stran a jejich podporu ve volbách, které nikdo nezpochybnil, pak je víc než na pováženou, že některá média, bez ohledu na vyváženost a objektivitu, nerespektují základ právního státu, a to je výsledek voleb prezidentských, parlamentních, ale i voleb např. parlamentních orgánů. Svoboda slova, aby mohla být zachována, musí být vždy doprovázena i respektem ke svobodě slova dalších lidí, třeba právě vyjádřených ve svobodných volbách. Pro KSČM je nepřijatelné, aby parlamentní demokracii nahradila mediokracie. Tedy vláda nikým nevolených, netransparentními penězi odměňovaných lidí, kteří navíc nemají odpovědnost za výsledek hospodaření a fungování státu. To jistě není žádný krok k omezení svobody slova, to je jen obrana práva těch, kteří nejméně každé čtyři roky předstupují před občany s ucelenou vizí o organizování společnosti a dostanou nebo nedostanou potřebnou důvěru, aby mohli takovou představu realizovat. Množí se také podivná opatření různých speciálních služeb, která mají za následek zvýšení míry chaosu a nedůvěry obyvatelstva jednotlivých zemí k samotným ústavním institucím a státu jako garantu osobní svobody, právního pořádku a bezpečnosti občanů," konstatoval komunistický předseda.

    Mladí vykřikovali „nikdo vám nevěří“ místo „nikdo z nás vám nevěří“

    "Pro příklady nemusím chodit nikam daleko, stačí se podívat, co se dělo u sousedů na Slovensku, a jsem rád jak promptně a správně reagovala naše sesterská strana KSS. Jiný příklad můžeme sledovat v samotné Evropské unii, kde Velká Británie, která si neví rady s Brexitem, tak na místo vyšetřování kriminální věci, požaduje od svých zatím pořád spolupracovníků v EU vytváření politického nátlaku na tzv. nepřítele, aby odvedla pozornost od toho, v jakém stavu samotné vyjednávání o odchodu je," řekl Vojtěch Filip.

    Atak na suverenitu státu

    "Vnitropolitická situace je dána tím, jak se chovají jednotlivé politické strany, ale i občanský sektor poté, kdy opět občané prokázali, že nejsou tak snadno manipulovatelní, jak si někteří přáli, svá přání vydávali za skutečnost a poté se ocitli mezi prohrávajícími. Zejména výsledek prezidentských voleb ukázal, že soustředěný mediální tlak neznamená, že peníze vše rozhodnou. Občané dobře rozpoznali, kdo bude mít jednotu slov a činů, a tak jsme dál svědky toho, že pokračuje z určitých táborů atak na suverenitu našeho státu a výmysly poražených, afektovaná gesta a demonstrace proti ústavnímu pořádku, do kterých se organizátoři neštítí zapojit i nedospělé děti školou povinné. To už není jen hanba, ale protiprávní jednání," bouřil Filip.

    "ODS je nadále opilá zlepšením svého výsledku proti roku 2013, TOP 09 dál trpí zapšklostí a utápí se v negativismu. Obě tyto strany se pak společně s KDU-ČSL, a nelogicky se k nim přidali i Starostové, bojí návrhu KSČM, který prošel do programu schůze, že se Poslanecká sněmovna bude zabývat privatizačními zločiny minulých vlád a nezaplacenými podniky, jež mnozí jejich představitelé nejen, že nezaplatili, ale ještě navíc, po vybrání lukrativních aktiv, nechali zkrachovat. A tak vlastně zadlužili stát, který nyní pomlouvají, protože už ho nemohou dál okrádat a zneužívat pro své osobní cíle," má jasno Filip.

    Všanc nadnárodním korporacím

    "Nové politické subjekty, jako je Pirátská strana, se z nepochopitelných důvodů vydala na cestu likvidace veřejného sektoru, když znovu otevírá zákon o registru smluv a hodlá uložit podnikům ve státním, krajském nebo obecním vlastnictví povinnosti, které je přímo protiústavně ponižují do nesmyslné role a vydávají je všanc nadnárodním korporacím. Něco takového asi málokdo čekal, že pod záminkou tzv. transparentnosti nebudou dbát na ústavní rovnost vlastnického práva a budou argumentovat jako nejkonzervativnější politici, a to ještě falešnými argumenty," předpokládá místopředseda  sněmovny.

    "SPD Tomia Okamury dál nepravdivě informuje o tom, že jsou jediní, kteří bojují za referendum, když nejsou schopni alespoň vstřícně uznat, že návrhy jsou ve sněmovně nejméně tři a že bez podpory KSČM, která zákon předkládá po osmé, také nebude schopna ústavní změnu prosadit," hodnotil  předseda KSČM hnutí Tomia Okamury.

    "Sociální demokracie i po prvé části sjezdu není konsolidovaná a dál není jasné, jak se tam situace bude vyvíjet, a je evidentní, že neuzavření sjezdu jen prodlužuje nejistotu v této straně, a tedy i ztěžuje vyjednávání," hodnotil Vojtěch Filip ČSSD.


    (ps, KSČM, Prvnizpravy.cz, foto: ps)

    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑