Sebelítost
Neúspěšní lidé hledají příčiny svých nezdarů v tom, že obviňují všechny kolem, kromě sebe. Nejpopulárnější je stěžování si na to, že se nenarodili v bohaté rodině. Ovšem dějiny znají spoustu případů úspěšné kariéry dětí z chudých poměrů. Psychologové zdůrazňují, že všechno v tomto životě je na nás. Místo hledaní důvodů svých neúspěchů, je lépe se soustředit na řešení problémů a proměnit situaci k lepšímu.
Šetření na všem nebo život s prostředky
Opačným zvykem je snaha chudých lidí se vytahovat a předvádět se před svými známými. Spousta lidí kupují módní oblečení nebo smartphony na splátky, které nedokážou nikdy zaplatit. Specialisté doporučují vzdát se půjček a snažit se ušetřit aspoň malou částku od každého svého příjmu.
Žádná dovolená a žádné víkendy
Mnozí lidé se domnívají, že čím více pracují, tím více vydělají. Ovšem místo slávy a úspěchu dostávají pouze nervózy a chronickou únavu. Budhisté věří, že všechno musí být v souladu. Jinými slovy, pokud dobře pracujete, musíte pořádně odpočívat. Musíte si dát přestávku, přejít na jiné myšlenky a pochopit, že život není jenom o práci.
Práce, kterou nemáte rádi
Porovnání sebe s ostatními
Přesněji, zvyk oceňovat sebe a ostatní podle úrovně příjmu. Honění pouze pro přivýdělek nepřináší v životě úspěch. Po dosažení určitého výsledku lidé ztrácejí zájem o život. Podle názoru psychologů, pouze chudí lidé se domnívají, že pro štěstí stačí peníze.
Oceňování statusu
Špatným zvykem je uvažovat o lidech jako o „užitečných" a „neužitečných". Určitě je pro úspěch lepší, když máte kolem sebe stejně úspěšné osoby. Ale peníze není to jediné, podle čeho musíte člověka oceňovat. Oceňujte ne finanční prostředky, ale i to, čemu se od něho můžete naučit nebo jaké rady vám může dát (nejedná se o bankovní účet).