• Vybrat den

    Listopad 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Senátní výbor: Prezident obhajuje ekonomické a mocenské zájmy cizích států. Je to tak?

    3-4-2018 Sputnik CZ 169 409 slov zprávy
     

    Senátorům se nelíbí dlouhodobé chování a zahraničněpolitický kurz Miloše Zemana. Ten ale před nedávnem přežil „hlasování o důvěře" — přímou volbu prezidenta, kde svůj post obhájil. Národ tedy prezidentovi, jeho politice a stylu věří, zmíněný senátní výbor ovšem ne.





    ​Závěry výboru nezůstaly bez povšimnutí předních českých médií. Co si o těchto závěrech myslí čtenáři některých těchto médií?


    Uživatel Karel Cheyenne v diskuzi na Facebooku na Novinkách například napsal: „Nevím, kdo nebo co je bezpečnostním rizikem, ale zamysleme se. Naše zahraniční mise a okupování cizích států, jež se děje od devadesátých let, snad bezpečnostním rizikem není? A obávám se, že mnohem větším!"


    Jiný uživatel, Jaroslav Turek, ve stejné diskuzi zase prohlásil: „Mezi r. 1993 a 1996 jsme neměli senát a taky jsme to přežili. Tak že, co ho takhle rozpustit a ušetřit finance?" Pan Jaroslav rozhodně historicky není první, kdo o tom přemýšlel.


    Mnoho uživatelů ale názor senátního výrobu podpořilo. Uživatel Tommy Ilona napsal: „Ano zeman je riziko a neštěstí pro náš stát."


    Na facebookové diskuzi portálu iDnes také probíhala velmi intenzivní diskuze o tomto tématu.


    Slova uživatele Ervin Hartman: „Je smutné, že je pokus o zjištění pravdy částí naší "politické elity" vnímán jako ohrožení bezpečnosti. Myslím, že je to naopak. Bezdůvodné vyhošťování diplomatů je ohrožením bezpečnosti naší země." Citlivé téma, na které existuje spousta názorů. Nechť rozhodnou volby a demokratické procedury.


    Pozornost zaslouží i slova uživatele jménem Antonie Králová: „Nebýt ČR součástí EU a NATO, a uprostřed Evropy, tak by nás už dávno Putin schramstnul i s chlupama. Nějaký servilní hrubián Zeman je Putinovi akorát tak k smíchu a využívá ho jenom na provokace směrem k Bruselu. Horší bude, co jsou čeští voliči schopní navolit po Zemanovi, když mnozí právě dnešní hlavu státu berou jako to nejvlastenečtější, co vůbec může být. Celkem děsivé." Odpověď na tuhle otázku se dozvíme za několik let opět u voleb.


    Názor početné skupiny českých občanů zastupuje i uživatel Tony King Kral: „Jakýkoliv Zemanův krok bude pro jistou skupinu lidí buď bezpečnostní riziko nebo protiústavní nebo nereprezentativní nebo zbytečný. Však ono se vždy něco najde."


    Co si o tématu myslíte vy? Napište nám do naší diskuze!


    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑