• Vybrat den

    Listopad 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Kverulant Kalousek kolem sebe kope jako kůň v posledním tažení

    31-10-2014 Svobodné Noviny 225 928 slov zprávy
     

    Kalousek je zkrátka politický kverulant, co jen čeká na státnické kroky prezidenta Miloše Zemana, aby s nimi bez rozdílu vyjádřil svůj patologický nesouhlas. Sotva Zeman přistál s nabitým programem v Číně, je tu další Kalouskova zlá slina, „že se svými výroky v Číně o 180 stupňů odchýlil od dlouhodobé konzistentní politiky ČR, která měla za všech vlád, ať pravicových či levicových, obhajobu lidských práv jako svou velkou mezinárodní politickou prioritu.“ Prezident prý tak znevažuje pověst ČR v zahraničí i doma.
    Kalousek šílenec

    Zemanovi „nepřijatelné výroky“ již na Rhodosu, kde se vyjádřil pro zrušení sankcí Evropské unie vůči Rusku kvůli dění na východu Ukrajiny, nebo nyní v Číně, poškozují Českou republiku a neodpovídají tomu, jak by se měl prezident republiky chovat; řekl jen, že nepřijel učit Čínu lidská práva a že je pro celistvost ČLR i s Tibetem a Tchaj-wanem. To se nelíbí Kalouskovi, co byl ještě v roce 1984 soudruh vedoucí investičního útvaru ve výrobním podniku Mitas Praha a v Národní frontě ÚV KSČ za Lidovce, aby posléze uzvoněn svými vlastními klíči chtěl „tiše chcípnout zalezlý v křoví“, když za KDU-ČSL spolupracoval s KSČM. Přitom též předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg, zřejmě po probuzení z vydatného šlofíku, jasně prohlásill, že ani předchozí pravicová vláda nijak nezpochybňovala jednotu Číny, včetně Tibetu a Tchaj-wanu.


    A další „provinění“; v časové nouzi si pro návrat z ČLR vybral Zeman letoun Boeing 737-700 BBJ majitele PPF, miliardáře Petra Kellnera, jenž se Zemanem navštívil čínského prezidenta Si Ťin-pchinga; Kellnerova J&T během návštěvy uzavřela smlouvu s čínskou firmou CEFC a Kalousek prskal vzteky. Co by se dělo, kdyby se Zeman opozdil na jmenování generálů, pietní akt na Vítkově a další ceremoniály? Až bude mít Kalousek přes 70 roků a bude chodit o holi, jsem zvědavý, jak se bude cítit po státnické návštěvě Číny. (Velmi hypotetická a ani tereticky možná varianta.) Letěl jsem loni do Pekingu a na stejná místa jako prezident Zeman, vím, co to je skoro třicet hodin v letadle. Přitom Zemana čekaly dvoudenní oficiality s prezidentem Číny, s obchodními zástupci, exkurze, brífinky… Potřeboval si odpočinout, proto Kellnerovo letadlo. Nicméně nezmeškal nic. A opět vztek a jiná pomluva; že by si prezident neměl zavazovat tímto způsobem obchodníky?


    Ale Kellner napřed podepsal dohodu a teprve poté poskytl letoun Zemanovi; kdyby to bylo naopak, mohlo by se hovořit o zvláštní, ale přece jen korupci. (Kalousek by vysupěl něco o klientelismu a protekcionismu.) Ale ve vládním speciálu by si Zeman neodpočinul tak, jako v Boeingu 737-700 BBJ. Do Kellnerova letounu, který přiletěl do Česka o více než dvě hodiny dřív než vládní letoun, se místo desítek cestujících vejde jen asi dvacet lidí. Sedačky totiž nahradily konferenční salonky, občerstvení či ložnice. Samozřejmostí jsou luxusní a pohodlná sedadla, obvykle v kůži. Oproti létání s malými tryskáči tak Kellner získal nejen větší pohodlí pro své lety, ale i daleko delší dolet. Business Jet, který má přebudované i nádrže, může uletět až jedenáct tisíc kilometrů, tedy klidně z Prahy do jižní Afriky; absolvoval jsem sice jen s Airbusem 320, ale třikrát tam a zpátky…


    Miloš Zeman je prostě nejen smrky objímající důchodce z Vysočiny, ale hlavně člověk se srdcem na dlani, co na srdci to na jazyku, byť se to mnohým varietním paňácům pranic nezamlouvá; kdyby neporazil Karla Schwarzenberga a houfy jeho měšťáckých adorátorů, byli by k němu i schizofrenici shovívaví, ale jako političtí rowdies jsou krvelační úchyláci. Pragmatik; vyvěsil nad Hradem vlajku EU, islamisty má za anticivilizaci a Rusko za slovanského přítele. Že se vrátil do České republiky po půlnoci a jmenování generálů se konalo až ve 12:15 hod. 28. října? Než se ale přesto dostal z letiště do postele, bylo nad ránem a na odpočinek měl jen pár hodin.


    Unavený a zraněný býval i Václav Havel – třeba v noci na závěr své návštěvy v Thajsku v roce 1994; zlomil si žebro, když uklouzl a upadl v koupelně své rezidence v královském paláci v Bangkoku. Poté téhož roku na jaře skončil v nemocnici se zápalem plic, který se znovu vrátil o dva roky později. V té době mu byla odoperována polovina pravé plíce se zhoubným nádorem. V roce 1998 podstoupil operaci tlustého střeva, následovaly opakované záněty průdušek a s tím související problémy s dýcháním; co jiného mohl čekat kuřák cca osmi desítek Marlbor denně…?


    Zásadní časová úspora tak prezidentu Zemanovi umožnila bezproblémovou účast na jmenování nových generálů k 28. říjnu. Po pietním shromáždění na Vítkově se odpoledne na Hradě setkal se zástupci zahraničních diplomatických sborů a zúčastnil se i přísahy nových vojáků, aby vše završil ceremoniálem na počest výročí samostatnosti Československa s předáváním státních vyznamenání na Pražském hradě. Další desítky hodin na nohou… Kalousek už raději mlčel, utržil další morální nakládačku; záškvara, co rád „nasává“, občas s gustem fackuje studenty a pak bývá sprostý jako dláždič.


    Bývalý “véčkař” Petr Skokan, kdysi člen ODS a hejtman Libereckého kraje, zveřejnil před časem doslovný přepis vulgárního telefonátu s ministrem financí Miroslavem Kalouskem z TOP 09, aby dokumentoval, čeho je intoxikovaný knížecí podržtaška schopen. Ministr poslanci Skokanovi více než jadrně vyčítal, že to byl on, kdo loni v září upozornil novináře na to, jak Kalousek nafackoval mladíkovi v Praze u Sněmovny. Skokan poté požádal ddolní komoru Parlamenu ČR, aby se chováním Kalouska zabývala. Jménem dvou poslaneckých klubů – TOP 09 a ODS – ale zařazení nového bodu vetoval šéf poslanců TOP 09 a Starostů Petr Gazdík.


    Inu, nejpracovitější hlava státu jíž má dnes při neustále rostoucí popularitě mnohem víc příznivců, než dva miliony voličů, co mu dali při prezidentské volbě své hlasy; pro Kalouska v propadlišti veřejných průzkumů oblíbenosti je to nestravitelné zácpovité sousto..


    Zdroj: Blog autora


    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑