• Vybrat den

    Listopad 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Best: Proč se nebojíme úniku chemických látek po bombardování v Sýrii?

    16-4-2018 První Zprávy 193 327 slov zprávy
     
    Pokud dosahoval jed použitý k otravě Sergeje a Julije Skripalových „vysoké čistoty,” jak je možné, že se zotavují tak rychle? Pokud spojenci zaútočili na údajný sklad chemických zbraní nedaleko Homsu, proč panuje tak málo obav z možného úniku sarinu a dalších nebezpečných plynů? ptá se Erik Best.

    V obou případech to vypadá, že byly překonány přírodní zákony. Vysvětlení by mělo být jasnější, a to i v případě, že jsou cesty k těmto vědeckým zázrakům natolik tajné, že o nich veřejnost nemůže být informována. Širokou veřejnost ale lepší vysvětlení příliš nezajímá. Většina lidí přijímá, co jim jejich vůdci říkají.

     Pokud vyjadřuje pár škarohlídů nespokojenost, proč by to představitele Spojených států, Velké Británie a Francie mělo zajímat? V tomto smyslu Donald Trump a Theresa Mayová připomínají Miloše Zemana a Andreje Babiše, které nezajímá, co říká pár protestantů v ulicích, končí svůj příspěveke Erik Best.

    Skripalovi musí zmizet

    Kdepak Lourdy, kdepak Fatima, o Čenstochové ani nemluvě – chcete-li se podívat na místo čerstvého a nefejkovaného zázraku, dojeďte si do do britského městečka Salisbury! napsal v komentáři pro Prvnizpravy.cz Jan Schneider.

    A jak to tak dnes vypadá, britské úřady dělají všechno pro to, aby se Skripalovi s nikým z rodiny ani z přátel nesetkali. Právem se nabízí vysvětlení, že se bojí, protože Skripalovi by mohli necenzurovaně říci, jak to bylo – stalo-li se ovšem vůbec něco, nebyla-li to bouda od samé podlahy.

    Teprve s objevem „boje proti terorismu“,  jako zástupného pojmu pro vedení válek bez pravidel, se ukázalo, a nejen po útoku sarinem v tokijském metru, že chemický vývoj a výroba neustaly a vědecký potenciál ve službách míru i smrti  stále existuje, napsal v komentáři pro Prvnizpravy.cz Zdeněk Zbořil.

    Můžeme se téměř oprávněně domnívat, že za tím vším jsou peníze (výroba je podstatně jednodušší a rychlejší než stavba raket, letadel, letadlových lodí, ponorek a jejich nukleární výzbroje) a při nepříliš zvýšeném úsilí může být dosaženo  planetárního efektu. Nevím, zda si všichni uvědomujeme, že i na něm se můžeme svými drobnými příspěvky podílet.

    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑