Podívej se na zeleninu a ovoce
Jen jeden ranní pohled na ovoce, zeleninu nebo saláty vás naprogramuje na zdravou stravu během celého dne. K takovým závěrům došly vědci z univerzity Leedsu, Velká Británie. Položte si zeleninu na viditelné místo a jezte zdravě.
Nekonkretizujte úkoly
Spěte více
Čím méně spíš, tím více jíš, tak organismus získá potřebnou energii. „Nedostatek spánku škodí sebekontrole při stravování a vede k impulzivním činům (například k nákupu kalorického jídla)," uvádí Colin Chapman z Uppsalské univerzity (Švédsko). Rozdíl mezi člověkem, který spí dost, a tím, kdo spí málo, je 315 snědených kilokalorií.
Trénuj při jazzu
Vědci Univerzity Brunelu (Londýn) objevili, že arytmická hudba napomáhá hubnutí. „Kupodivu pro kvalitní dlouhý trénink je dobré poslouchat jazz," uvádí David Lee Priest, biopsycholog z univerzity ve východní Anglii. „Synkopická, nerytmická hudba škodí mozku, aby se synchronizoval s tělem, ale ve výsledku necítíte únavu…" A proto rychleji zhubnete.
Postarejte se o hudbu
Sít fitness center Harpers Hitness provedla výzkum, který zjistil, že každou hodinu muž ztrácí 21 minut na činnost, které není spojená s tréninkem. Mezi prvními time-killery je výběr hudby v přehrávači. Připravte si playlist předem a nemrhejte čas ve fitku.
Založte si rituál
Vědci z univerzity Minnesoty zjistili, že neobyčejné rituály před jídlem skutečné ovlivňují váš vztah k tomu, co jíte. A když to bude velmi příjemný čin, dokonce i vařená mrkev vám bude chutnat.
Dívejte se do telefonu, ale ne do talíře
Když nesmírně chcete sníst něco nezdravotního, přijďte na jiné myšlenky. Může vám pomoc například zajímavá hra v telefonu. Hráči počítačových her si ve výzkumu univerzity v Leidenu (Nizozemsko) mnohem lépe poradili s pokušením nezdravé stravy. Ale musí to být intelektuální hry.
Spěte ve tmě
Podle výzkumu zveřejněného v Journal of Biological Rhythms spánek při světle může narušit tvé biologické hodiny a snížit efektivitu látkové výměny.
Fanděte klidně
Hrajte si slovy
Zkuste takový psychologický trik. Změňte všechny svoje „Nesmím to" na „Nepotřebuju to". Výzkum univerzity Houstonu v USA tvrdí, že správná formulace opravdu funguje.
Žádné jídlo na sociálních sítích
Vědci Carlsonské školy managementu zjistili, že prohlížení fotografií jídla zhoršuje hlad a jako důsledek vede ke zvýšení váhy. Takže pryč se všemi svůdnými fotkami na sociálních sítích!