• Vybrat den

    Listopad 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Merkelová vyšla s pravdou von. Prisťahovalecká vlna z islamského sveta podnietila rast antisemitizmu

    29-4-2018 Zem & Vek 75 808 slov zprávy
     

    Nemecké a francúzske štátne inštitúcie a najvyšší politickí činitelia držali takmer tri roky hlavy zastrčené v piesku ako pštrosy, aby nemuseli priznať to, čo bolo každému so zdravým sedliackym rozumom zrejmé od počiatku. Že totiž mohutná masová migrácia zväčša mladých mužov z islamských krajín vyvolá popri rôznych otrasoch aj prudký vzrast násilných prejavov nenávisti proti Židom.


    Slabošskí, pohŕdaniahodní


    Nemecká kancelárka Angela Merkelová začala tento mesiac otvorene hovoriť o novej vlne antisemitizmu v Spolkovej republike po roku 2015. Kým ten „starý“ sa pripisoval domácej krajnej pravici, neonacistickým kruhom a radikálnym nacionalistom, tak ten „nový“ sa rozmáha ako vedľajší produkt nekontrolovaného prívalu miliónov moslimských privandrovalcov z Ázie a Afriky.


    Iným „sprievodným znakom“ migračnej invázie je hustnúca atmosféra strachu namietať nahlas proti politike demografickej prestavby zloženia obyvateľstva európskych krajín veľkodovozom cudzorodej populácie, ktorá sa odmieta prispôsobovať novému prostrediu. Novoprišelci sa nezbavujú intolerancie voči iným vierovyznaniam, kultúram a európskemu spôsobu života kladúcemu maximálny dôraz na tolerantnosť voči inakosti. Čo je horšie, infikujú touto svojou neznášanlivosťou prvú, druhú a tretiu generáciu už usadených afro-ázijských moslimov.


    Západoeurópske krajiny, do ktorých sa migranti húfne valia, sa im už v predstihu snažili vychádzať v ústrety zavádzaním spoločensko-politických reforiem vychovávajúcim domáce obyvateľstvo k multikulturalizmu, t.j. k vzájomne obohajúcemu súžitiu viacerých kultúr, etník a náboženstiev. Pôvodní obyvatelia Francúzska, Beneluxu, Škandinávie, Nemecka a Veľkej Británie si doktrínu multikulturalizmu psychologicky natoľko osvojili, že novopríchodzím pripadajú ako ústupčiví, poddajní, slabošskí, zženštilí. Stručne povedané, pohŕdaniahodní.


    Agresívnosť privandrovalcov voči navonok pasívnym Západoeurópanom nenaráža na odpor ani zo strany miestnych úradov a bezpečnostných orgánov. Policajné zložky sa boja zasahovať zo strachu pred obvinením z islamofóbie. V dôsledku toho sa množia útoky islamských prisťahovalcov aj na domáce židovské obyvateľstvo a to do takej miery, že už sa to mediálne nedá viac nevidieť, nepočuť a zametať pod koberec.


    Nepoučiteľní?


    Nemecká kancelárka Angela  Merkelová priznala v rozhovore pre izraelský televízny Kanál 10 odvrátenú stránku toľko vychvaľovanej politiky otvorených dverí: „Vynárajú sa tu tiež nové skutočnosti, keď tu máme utečencov alebo ľudí arabského pôvodu, ktorí k nám prinášajú inú formu antisemitizmu.“ Nepopierala skutočnosť, že židovské obyvateľstvo v Nemecku sa cíti ohrozené, pretože býva napádané psychicky i fyzicky. „Žiadna židovská škôlka, škola a žiadna synagóga sa nezaobíde bez policajnej ochrany. To nás znepokojuje,“ dodala.


    Korporátne médiá hlavného prúdu, ktoré sa dosiaľ vyhýbali zmienkam o islamskom vierovyznaní a arabskom pôvode mnohých pouličných výtržníkov ako čert svätenej vode, sa prestávajú samocenzúrovať tak kŕčovito ako dosiaľ. Doviedol ich k tomu nedávny útok v Berlíne na dvoch mladíkov, ktorí mali na hlave jarmulky (židovské pokrývky). Výkriky „Yahudi“ („Žid“ po arabsky) boli neprepočuteľné a neospravedlniteľné. Jeden z napadnutých natočil celý priebeh incidentu a keď sa jeho video dostalo na YouTube, vyvolalo búrlivé spoločenské rozhorčenie. Ozvala sa Židovská obec, politici i neziskové organizácie. V mestách po celom Nemecku i v zahraničí prebehli demonštrácie proti antisemitizmu a otvorene sa hovorilo o tzv. novom antisemitizme. Tento slovný novotvar označuje hrubú agresivitu príslušníkov moslimskej komunity voči židovskej.



    Samostatnú kapitolu tvorí dosah pobúrenia domácej nemeckej a európskej verejnosti. Mnohí predstavitelia moslimskej duchovnej obce síce násilie proti Židom odsúdili, ale radoví obyvatelia v prisťahovaleckých štvrtiach sa s účastníkmi solidárnych zhromaždení stotožňovali len minimálne, ak vôbec. Informačný portál denníka Die Welt priniesol 26. apríla zábery z berlínskej prevažne moslimskej štvrte Neukölln, kde miestni výrastkovia fyzicky napádali demonštrantov. Celé podujatie sa tam muselo po štvrť hodine predčasne ukončiť. Veľavravný titulok „Demo gegen Antisemitismus „Sie sind hier nicht willkommen““ („Demonštrácia proti antisemitizmu: Nie ste tu vítaní“„) naznačuje, že vnútorné spoločenské konflikty v nemeckých mestách sú hlbšie, než sa oficiálne priznávalo a bude ťažké ich vykoreniť.




    Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].


    UPOZORNENIE
    Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.






    Patrik Sloboda

    Zopár slov o autorovi...



    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑