• Vybrat den

    Listopad 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Západné sprisahanie na zničenie Srbska odhalené

    14-5-2018 Zem & Vek 79 676 slov zprávy
     

    Päť mocných západných štátov dopodrobna pripravilo plán nátlakov a vydierania, ktorý má za cieľ zničiť Srbsko, teda odtrhnúť Kosova a odkloniť krajinu od Ruska. Na rokovaní vo Washingtone sa na tom dohodli predstavitelia USA, Veľkej Británie, Francúzska, Nemecka a Talianska. Prijali dokument pod názvom Plán podpory medzinárodnej integrácie Kosova. Rokovanie tejto päťky sa veľavravne konalo v deň vojenskej prehliadky v Moskve, na ktorej sa zúčastnil aj srbský prezident Aleksandar Vučić. Pomsta Západu prišla o pár hodín neskôr a detaily prezradil šéf srbskej diplomacie Ivica Dačić.


    „Pred prípravou plánu bola vytvorená pracovná skupina na uznanie Kosova a jeho prijatie do medzinárodných inštitúcií. Prioritami na tento rok sú členstvo Kosova v Interpole, Svetovej colnej organizácii, UNESCO, Rada Európy, bilaterálne uznania nezávislosti Kosova zo strany presne uvedených krajín a posilnenie vzťahov s Gréckom, Rumunskom a Slovenskom, teda krajinami, ktoré Kosovo neuznali,“ povedal Dačić. Podľa neho kosovskí predstavitelia angažovali francúzskych lobistov, ktorým šéfuje jeden bývalý minister zahraničných vecí. „Máme k dispozícii dokumenty, ktoré presne hovoria, aký štát a ako zahlasuje. Nemecko, Rakúsko, islamské štáty… A kto im ako pomôže. Od Emirátov sa napríklad žiada, aby predstaviteľom chudobných krajín zaplatili cestu na konferenciu o Interpole, ktorá bude na konci roka v Emirátoch, aby mohli hlasovať za príjem Kosova. Západ tlačí na Prištinu, aby nepristúpila na žiadne iné rokovania so Srbskom, okrem nezávislosti,“ tvrdí Dačić.


    Srbský minister uviedol len časť toho, čo Západ dohodol vo Washingtone. Zvyšok mal zostať tajný, ale ho zverejnili kosovské médiá. Pôvodný zoznam žiadostí, nátlakov a vydieraní bol rozšírený po zverejnení správy, že Srbsko rozšíri spoluprácu s Ruskom, najmä vo vojenskej oblasti.


    Analytik Željko Cvijanović vraví, že Američania chcú dosiahnuť uznanie Kosova potichu. „Ale keď je tu zaangažovaný Putin, už je z toho dôležitá svetová otázka,“ hovorí. Bývalý srbský minister zahraničia Vladislav Jovanović si myslí, že Západ je netrpezlivý, aby dal Srbsku poslednú ranu: „Uznanie Kosova je podmienka na zatiahnutie Balkánu do NATO. Ale keď si Putin zavolal Vučića na oslavy Dňa víťazstva nad fašizmom, je to jasný signál, kto je jediným ruským spojencom v Európe.“Bezpečnostný odborník Marko Nicović vie aj viac: „Mám informácie, že Emiráty a Kuvajt zaplatia cestu chudobným krajinám strednej a južnej Ameriky a strednej Ázie na konferenciu Interpolu. Ide o to, že podľa pravidiel sa rátajú len hlasy prítomných predstaviteľov. Preto ich tam potrebujú dostať. Už pripravili pre delegátov z týchto krajín peniaze a drahé dary.“


    Kľúčové body washingtonského dokumentu:


    1. Plná suverenita Kosova a jeho členstvo v OSN.

    2. Tlak na všetky členské krajiny EÚ, ktoré neuznali Kosovo.

    3. Lobovanie v OSN a Rade bezpečnosti, aby rokovania o Kosove boli neverejné.

    4. Zabránenie každej iniciatíve na rozdelenie Kosova.

    5. Odobratie Spoločenstvu srbských okresov výkonných právomocí.

    6. Prijatie Kosova do Interpolu, UNESCO, Rady Európy, Svetovej colnej organizácie.

    7. Brutálne tlaky na všetky krajiny, ktoré chcú stiahnuť uznanie nezávislosti Kosova.

    8. Hromadenie ďalších podmienok pre Srbsko v rokovaniach o vstupe do EÚ.

    9. Tlak na susedné krajiny, aby otvorili bilatelárne spory so Srbskom, napríklad v otázke hraníc.

    10. Odhaľovanie afér spojených so srbským prezidentom Vučićom a jeho spolupracovníkmi.

    11. Zvýšenie rozpočtu mimovládnym organizáciám, ktoré budú špiniť srbské vedenie.

    12. Obstrukcia rokovaní v Bruseli, ak Srbsko nezmení postoj.

    Zdroj: republika.rs


    https://www.srpskiglas.rs/2018/05/12/ivica-dacic-raskrinkana-zavera-zapada-za-slom-srbije/


    Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].


    UPOZORNENIE
    Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.







    Ratko Sudecký




    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑