Zpráva, zveřejněná zpravodajskou stanicí Las Vegas KLAS, odhaluje nové detaily o události z listopadu roku 2004, včetně zpráv z první ruky od šokujících zaměstnanců amerického námořnictva.
Video podivného objektu ve tvaru Tic Tacu se znovu objevilo v prosinci minulého roku.
Zpráva odhaluje další podrobnosti o tom, jak bylo UFO opakovaně pozorováno během šesti dnů tréninkových cvičení u pobřeží jižní Kalifornie a Mexika.
Nejdříve objekt zpozorovala 10. listopadu posádka na radaru USS Princeton, která ho označila ho ve zprávě jako anomální letecké vozidlo (AAV).
Vedoucí požární kontroly raketového křižníku řekl, že byl zachycen v nadmořské výšce kolem 60 000 stop (18 200 metrů), což je nejdelší vzdálenost, jakou lodní radar dokázal detekovat. Poté velmi rychle klesl na 50 stop (15 metrů).
Objekt se pak odrazil takovou rychlostí, jako by šlo o balistickou raketu.
Znovu byl zachycen 14. listopadu a několik stíhacích raket F/A-18 Hornet, které se vracely do USS Nimitz. Byly tehdy poslány, aby se pokusily objekt sledovat.
Nebyli však schopni detekovat samotné UFO, jeden z pilotů však hlásil kruhové rušení signálu ve vodě v rozsahu 50 až 100 metrů.
Sledovací letadlo Hawkeye také nemohlo získat „klíč" k objektu.
Podle zprávy bylo docela možné, že „porucha byla způsobena AAV, ale AAV byla „uzavřená" nebo neviditelná pro lidské oko".
Jiná teorie byla, že objekt měl „velmi pokročilou schopnost fungovat pod hladinou moře, díky které jsme ho nemohli detekovat ani našimi nejmodernějšími senzory".
Objekt byl později popsán svědky jako „protáhlý objekt" nebo „Tic Tac" a řekli, že to bylo asi 46 stop (46 metrů) dlouhé a „úplně bílé, hladké a bez okrajů".
Pilot F/A-18 David Fravor řekl: „Nikdy jsem neviděl, aby něco tak rychle vzletělo. Jedna minuta a je pryč, je pryč."
Námořní pilot v důchodu tvrdil, že tato technologie se zdála být neuvěřitelně pokročilá, a že lidem takové technologie zatím nejsou k dispozici.
Zpráva byla zakončena tím, že bylo to letadlo zcela neznámé jak pro USA, tak pro jiné státy.
Zdroj: mirror.co.uk