• Vybrat den

    Listopad 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Zbořil: Poche a trenýrky to není podstatné, jde o dvě stě miliard

    22-6-2018 První Zprávy 179 374 slov zprávy
     

    23. června 2018 - 03:20



    Tento týden si také připomínáme přepadení Sovětského Svazu vojsky nacistického Německa a jeho spojenci a dokonce britští fotbaloví fanoušci navštívili památník věnovaný památce milionů mrtvých v bojích o Stalingrad…





    A co vy na to pane Zbořile?





    "Útok na Sovětský Svaz provedla armáda nacistického Německa, ale za spolupráce asi čtrnácti symbolických spojenců, z těch okupovaných nebo Německem dobytých zemí. Takže kromě Španělů, Italů a třeba Dánů, o tom málo mluvíme, že tyto oddíly tam byly kromě oddílů SS z Holandska a Norska, a tak se vlastně vytvořila současným termínem řečeno mezinárodní koalice, mezinárodní společenství, které zaútočilo na Sovětský Svaz a navíc porušilo dokonce i tu dohodu, která je dneska hanlivě označována jako pakt Hitler-Stalin nebo Ribbentrop-Molotov (23.8.1939) a zapomínáme na to, že té dohodě předcházela  dohoda evropského společenství Francie, Itálie, Velké Británie a Německa v Mnichově (30.9.1938), tam se rodí cesta do Polska a na východ, nikoliv jen do těch tak zvaných Sudet, "upozornil v rozhovoru Zdeněk Zbořil.



    Angela Merkelová, aby si vylepšila pozici v Bavorsku u voličů CSU, tak při příležitosti Mezinárodního dne uprchlíků kromě jiného uvedla,  že pro vyhnání Němců ze zemí střední a východní Evropy po druhé světové válce neexistovalo morální ani politické ospravedlnění….


    "Merkelová zapomíná, že jsme to nebyli my, kdo rozhodl o odsunu nebo vyhnání, jak říkají odpírači viny Němců za 2.světové války, ale Spojenci (SSSR,USA,Velká Británie a Francie) na konferenci v Postupimi . Nesmíme také zapomenout  na to, že po podepsání česko-německé deklarace v roce 1997, tehdejší kancléř Helmuth Kohl prohlásil, že za tou deklarací není tečka, ale dvojtečka," řekl Zdeněk Zbořil.



    U nás se stále nedaří ustavit vláda…


    "Ano, nastal problém „Poche“ a o ničem jiném se nemluví nebo nemluvilo, ale téměř bez povšimnutí prošlo jednání na Hradě o budoucnosti ČEZu, jde o energetický výhled do budoucna o dostavbu jaderné elektrárny Dukovany a v neposlední řadě o částku 200 miliard korun. A s tím se bude muset zabývat jakákoliv vláda, jestli Babišova a nebo úřednická. S budoucností české energetiky je také spojena energetika střední a východní Evropy," dodal v rozhovoru Zdeněk Zbořil.



    Podrobnější analýzu si můžete poslechnout v následujícím rozhovoru Zdeňka Zbořila pro Prvnizpravy.cz.


    (rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)









    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑