28. června 2018 - 07:20
Vůně kšeftu
Šikulové objevili Ameriku. Přitom bylo jasné již v době, kdy lidé chodili k urnám referendit o tom zda je nebo není členství Velké Británie v EU cool, že všichni spekulanti světa měli zpocené nejen tričko, a čmuchali, a měli tajné a odborné a ještě odbornější výhybkáře na železniční stanici s názvem „Těžké prachy“.
Brexit, to byla především gigantická finanční operace vycházející z dobře prověřených hysterických reakcí akciových trhů. On totiž akciový trh je již tak otrlý, že ani velké teroristické útoky nejsou schopné s trhem fajnově zamávat.
Jediní, kteří to s brexitem mysleli vážně byli ti ňoumové, co si vzali boty a došourali se hodit do urny nějaké ANO či NE. Ostatní chtěli jenom vydělat. Největší psina z toho mediálně vzešlá byl řev mladé generace náctiletých, že jim jejich rodiče zničili život svým ne, protože pro ně byly vyhlídky v EU cool. Jenže, řev náctiletých a 20ti (a trochu více „jetých“) byl jenom alibistický, protože mladí frackové neměli čas se dostavit k urnám a svýma zpocenýma rukama se vyjádřit podobně jako artrózou šmajdavě postižení rodiče. A potom se divili…
Obecně se traduje v televizních seriálech, že finanční podrazáci mají Mekku i Medínu na jakési americké burze a také kdesi v Londýně. Někteří říkají, že to jsou akciová či obchodní a kdo ví jaká centra. A tam je veselé komíhání kurzů a čekání komu se zlomí finanční podpatek a koho schvátí finanční angina pectoris, na to se dá legálně sázet.
Proto triky, že právě umírám, abych zítra si objednal v plné síle (a ještě bohatší) ještě lepší děvku, než jakou jsem měl včera ke svačině, to je celkem normální. Proč se tedy nelze divit tomu, že: „Finanční server Bloomberg zjistil, že v den, kdy se sečítaly v Británii hlasy po referendu o brexitu, euroskeptik Nigel Farage řekl ve 22 hodin v televizi, těsně po uzavření volebních místností, že si myslí, že kampaň za brexit prohrála, přestože měl tajné informace, že vyhrála. Znamenalo to, že v tu chvíli v důsledku jeho výroků britská libra výrazně stoupla an>a Far ageovi kamarádi - finanční spekulanti - si za drahou libru mohli koupit množství levných eur či dolarů. Posléze bylo oznámeno, že ve skutečnosti stoupenci brexitu zvítězili, takže libra se proti světovým měnám propadla o dvacet procent, a Farageovi kamarádi - spekulanti tak vydělali stamiliony dolarů,“ jak uvedly Britské listy.
Čemu se divit, vždyť přece o tom brexit byl – vydělat, podojit, a jít dál. Ti, kteří to mysleli upřímně, jako třeba kdysi něco myslel upřímně Havel, patří automaticky na smetiště dějin pro svou blbost a naivitu.
Brexit byla finanční operace. Měla své neutuchající sponzory mezi makléři celé planety, ale především ve vládní administrativě v USA a zcela potichu jistě i v Číně. Nějací úchyláci si myslí, že za tím bylo Rusko, ale spíše Rusko bylo škodolibě spokojeno, ale finančně byli sexuálně vzrušení především američtí a čínští šmoulové. Znamenalo to zároveň oslabení EU i oslabení Velké Británie. Čili oslabení dvou soků. A ještě k tomu bez boje.
Nejsmutnější je, že na brexitu vydělali všichni kromě Velké Británie a kromě EU. Podivíni napojení na euro-dojnou krávu nám říkají: kdyby byl czech(x)it, podívejte jak na tom Britanikové finančně prodělávají. Ve skutečnosti nikdo ještě přesně neví kdo na čem jak nevydělal. Jsou to makro odhady napojené na kompresory finančního spiritismu.
Až budu mít čas, půjdu za Pánem Bohem do ústeckého chrámu Nanebevzetí Panny Marie a udělám s ním handl – dám mu tam svíčku, a řádně ji zapálím. A pokřižuji se, jako tehdá v mládí, kdy jsem ministroval, a zvonil v Liberci u svatého Antonína jako zvoník (to jsem byl mladík středoškolsky nepovinný), a řeknu Pánu Bohu:
„Stvořiteli světa, všeho viditelného i neviditelného, sím tě, ať Soros dá místo na africké migranty pádlující do Evropy, spíš prachy do kampaně, aby se opakovalo brexitové hlasování, aby mladí místo chlastání a psaní facebookových zpráv šli si hodit něco do urny, a získali 50,39 % pro setrvání Britanika v euroblázinci. Jinak ti magoři z Německa a Francie budou terorizovat celou Evropu, a ještě k tomu zblbnou i bláznivé Taliány. A to nemluvím o Beneluxu jako celku, protože to jsou dnes již vymaštěnci, kterým není pomoci.“
Uvidím, jestli tato modlitba bude k něčemu. Nevím, ale faktem je, že když jsem mluvil s Alláhem, ten mi říkal, že modlitby bez kalašnikova a bez raketometů jsou na dvě věci. Tož uvidíme. Končí komentář František Roček.
(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)