Najskôr o nedeľnej debate V politike na TA3; niesla sa v duchu náčrtov, aké osobnostné vlastnosti by mal mať prezident, aké právomoci má, mohol a mal mať, ako by mala vyzerať správa o stave republiky (Chmelár), informácií bezpečnostného analytika Zábojníka o migrácii a terorizme, ale aj so zjavnou nevôľou prijatou redaktora Dolinského, voči Zábojníkovým znepokojivým informáciám, ale aj Harabinovej zmienke o „nezáväznej“ Marrákéšskej politickej deklarácii, Istanbulskom dohovore, práve na uznanie manželstiev homosexuálov (kauza Coman Rumunsko a konzekvencie pre Slovensko), a už naozaj „navyše“ pre systém globálneho matrixu navyše – tiež aj o simultánne prebiehajúcom paralelnom podujatí (nedeľa) v bratislavskom Istropolise…
Debata sa redaktorovi „zvrhla“ na Marrákéšsku deklaráciu, ku ktorej sa ten hlupák, redaktor TA3, mal k Harabinovým tvrdeniam, ako k hoaxom (naučené!), na pretras prišli aj imigračné politiky EÚ, Dublin 4, kvóty, Istanbulský dohovor a právomoci prezidenta smerom k Európskej rade…
Ale, to už mal, a možno by urobil lepšie, Štefan Harabin sedieť a hovoriť, radšej na súbežne inom podujatí, ktoré, aj jeho účel a výsledok zmienim neskôr…
…no, ľudia, sediaci a „obedujúci“ pri TA3 aspoň počuli, a pár z nich, domácich, sa vybralo do Istropolisu…
Ťažko povedať, kto mal z tej „uletenej“ nedeľnej debaty a aký zisk. Všetci chceli divákom „všetko“ hneď a naraz, akoby podobná debata bola jediná a posledná a „prosím vás, voľte práve mňa!“ Lebo!
…
Zámerom moderátora TA3 Dolinského, bolo pozvať do relácie „všetkých“ relevantných kandidátov. Pozvánku dostali aj Čaputová a Mistrík, ale ho odmietli, s rovnakým ospravedlnením, že obaja sú „odcestovaní“…
Debaty sa teda zúčastnili (abecedne) len Harabin, Chmelár, Krajniak a Zábojník.
…
Otázka pre TA3: Pozvala-nepozvala, a kam sa podel z debatnej zostavy prezidentský kandidát Marián Kotleba?
Volebná kampaň začína vyhlásením termínu prezidentských volieb predsedom národnej rady. Ak termín konania prezidentských volieb ešte neexistuje, je tu otázka: Ide-nejde o povolenú-nepovolenú predvolebnú kampaň?
Ak TA3 Kotlebu nepozvala, porušila tým zákon o vysielaní a retransmisii, alebo aj volebný zákon v časti: rovnosť príležitostí volebných kandidátov vo verejnom mediálnom priestore, alebo „nič sa nedeje“ a neporušila? Už k účasti pána Kotlebu v relácii V politike vydala TA3 rozumné stanovisko:
„Ľudová strana Naše Slovensko je riadne zvolenou parlamentnou politickou stranou, a vzhľadom k zvýšenej politickej aktivite strany v národnej rade, ako aj pre iné udalosti súvisiace s touto politickou stranou, ktoré sa dostali do stredobodu záujmu slovenských médií, považuje televízia TA3 účasť Mariána Kotlebu za nevyhnutnú a relevantnú.“
Tým TA3 „odfajčila“ aj budúceho ex prezidenta „všetkých ľudí“, okrem 200 tisíc voličov ĽSNS a nielen ich, ale aj „antifašistov“, bojovníkov proti „nacizmu“ (mimovládny sektor typu slniečkári a vítači…). Bolo to konečne „chlapské slovo“ jednej neštátnej televízie:
https://www.ta3.com/clanok/1129715/televizia-ta3-o-ucasti-mariana-kotlebu-v-relacii-v-politike.html
Odcestovaní-neodcestovaní, účasť Čaputovej a Mistríka v debate na TA3 mohla byť aktom vyhnutia sa porušeniu zákona. Prezidentskí kandidáti, ktorí sa debaty zúčastnili, mohli porušiť zákon o prezidentskej volebnej kampani, aj s televíziou TA3, v spolupáchateľstve.
Zákon ale flagrantne porušuje kandidát Róbert Mistrík s jeho bilbordmi „v predstihu“ umiestnenými po celom Slovensku…
Pre Slovensko, v rámci debaty, či je-nie je právnym štátom, porušovanie zákona vo veci prezidentských volieb 2019, je už len zanedbateľnou položkou.
Vedec, biochemik Róbert Mistrík svoju prezidentskú kandidatúru ohlásil v pondelok 25.6. 2018 vo svojom rodnom meste Banská Bystrica.
Už pár mesiacov ale má, ako „prezidentský“ volebný kandidát, po Slovensku množstvo bilbordov, každý v cene asi 150 eur…
Prokuratúra je vo veci Mistrík a jeho bilbordy nečinná, hoc povinná vo veci konať na podnet ale aj bez podnetu.
Budúci volební kandidáti na prezidenta k registrácii potrebujú po 15 tisíc podpisov,
Prezidentskí kandidáti spravidla pozvanie do médií a podobné príležitosti pre svoje zviditeľňovanie neodmietajú a nenechávajú si ich „ujsť“…
Podľa Eduarda Chmelára, Róbertovi Mistríkovi mu jeho marketingová agentúra „nepripravila softvér“ čo pripomína príbeh opozíciou riadenej nesvojprávnej „bábky“ českého prezidentského kandidáta, vedca, chemika, Jiřího Drahoše, ktorý ním mal poraziť po druhý raz kandidujúceho prezidenta Miloša Zemana, ale znamená aj, že IQ plus intelektová výbava vedca, imidžové okuliare (bez dioptrií) a načúvacie zariadenie v uchu, určené pre pokyny a nápovedu spoza opony, nerovná sa IQ ani intelektová výbava prezidentského kandidáta a politikov vôbec, tobôž IQ a intelektová výbava českého prezidenta Miloše Zemana.
Volebná kampaň slovom, písmom a obrazom sa zo zákona začína až dňom po vyhlásení termínu prezidentských volieb, ktorým sa začína uplatňovať aj kódex už oficiálneho volebného kandidáta.
Voliči mu vypíšu skóre a účet, pripíšu k nemu svoje poznatky z minulosti, vo význame, obsahu a zmysle pojmu prezidentský étos , jeho sily a váhy, v porovnaní s inými volebnými kandidátmi.
Je tu problém: Čo je a nie je prezidentská volebná kampaň. Osoba potenciálneho prezidentského kandidáta je do termínu vyhlásenia prezidentských volieb predsedom národnej rady je „radový“ občan s neaktivovaným pasívnym volebným právom, ktoré aktivuje až registráciou (môže byť volený), po splnení všetkých zákonom stanovených podmienok registrácie prezidentského volebného kandidáta.
…
Z verejných diskusií je zrejmé, a prevažuje len, a najmä, kto všetko, koho a prečo voliť nebude (!), lebo (!) ale o zásadných otázkach volebného práva, ústavy zákona, v diskusiách nie je ani zmienka….
Kto sledoval voľby českého prezidenta vie, že ten pán, o ktorom Eduard Chmelár tvrdil, že „všetci Zemanovi voliči vedia, že trpí ťažkou, nevyliečiteľnou cukrovkou“ tak „ťažko chorý“ a aj „dementný“ Zeman ľavou zadnou a bez boja, porazil Jiřího Drahoše, a rovnako ľahko by „odfajčil“ aj Chmelára a Mistríka (robia to oni sami). Na moju otázku Chmelárovi na jeho otvorenom osobnom fejzbúkovom profile, z ktorej cukrárne má tú informáciu, ten dnes prezidentský kandidát, ktorý apeluje na charakter volebných kandidátov priam s aureolou svätosti okolo hlavy, zareagoval tým, že ma zablokoval… (Occamova britva znamená použitie najjednoduchšieho riešenia, ktoré sa práve ponúka, ale to vždy nie je to práve najlepšie riešenie). Tým ma (aj seba) „vyriešil“. Pre Chmelára „neexistujem“. K tomu čosi o hlavách v piesku jemu podobným. Ale ja som. Aj tu. style=’box-sizing: border-box;font-variant-ligatures: normal;font-variant-caps: normal; orphans: 2;widows: 2;-webkit-text-stroke-width: 0px;text-decoration-style: initial; text-decoration-color: initial;word-spacing:0px’ alt=“