1. Čtěte etikety
Ověřený způsob nákupu méně škodlivých potravin je uvědomit si, co dohromady s nimi získáváme. To neznamená, že hned musíte přestat jíst sušenky, ale když strávíte nějakou dobu u regálů v obchodě a přečtete si složení produktů, zjistíte, že existují i ty, ve kterých bude méně cukru, nebudou škodlivé a nebudou obsahovat konzervační látky a přísady.
2. Držte se pravidla složení z 5 ingrediencí
Mnoho přísad se používá ke zlepšení konzistence, zvýšení hmotnosti výrobku nebo k prodloužení doby spotřeby.
3. Foťte si jídlo
Vizualizace pomáhá řídit vaši stravu, proto odborníci v oblasti výživy doporučují vést si denní přehled o stravě. Pokud jste odhodláni zhubnout nebo přejít na zdravou stravu, nebudete už moci jíst dort a snažit se na to rychle zapomenout. Fotodeník nezapomene, ale připomene vám to.
Množství jídla, které denně konzumujete, můžete večer „shrnout". To pomůže upravit stravu a rychle se zbavit přebytečných kilogramů.
4. Nahraďte nezdravé jídlo podobným, ale zdravým
5. Přidejte do svého jídelníčku více různobarevného jídla
Studie ukázaly, že červená barva jídla je z pohledu našeho mozku atraktivnější a chutnější. Máme tendenci považovat červené potraviny za více kalorické a chutné, zatímco zelené, naopak, nejsou příliš atraktivní, protože působí „nezralé".
Všimli jste si, že škodlivé pokrmy se často neliší v určité barvě? Sušenky, hranolky, sušenky, rychlé občerstvení mozek vnímá stejně. Jíme „béžové jídlo" a nesledujeme jeho sytost, proto tělo vyžaduje více a více.
Když přidáte na talíř „barvy", proces nasycení jde úplně jinak. Jasný banán a červené jablko dokážou divy.