• Vybrat den

    Listopad 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Bieli extrémisti tu páchajú násilie. Harabin hanebne zavádza, spustil analytik. Chmelár je produktom zahraničných mimovládok, vracia úder sudca

    29-6-2018 Zem & Vek 126 1135 slov zprávy
     

    Zdá sa, že boj o prezidentské kreslo je v plnom prúde. Najnovšie sa to prejavuje v spore medzi sudcom Najvyššieho súdu SR Štefanom Harabinom a politickým analytikom Eduardom Chmelárom. Dôvodom je debata o migrantoch a následný výrok Chmelára, že „bieli extrémisti“ páchajú na Slovensku násilie. Harabin navyše posiela Chmelárovi tvrdý odkaz.


    „Na Slovensku páchajú násilie bieli extrémisti, a nie moslimovia,“ povedal v nedeľňajšej diskusii prezidentských kandidátov na TA3 Eduard Chmelár. Išlo o reakciu na debatu o probléme a strachu z utečencov, ktorí k nám môžu prísť.


    Na jeho slová reagoval sudca Najvyššieho súdu SR Štefan Harabin, ktorý mu oponoval: „Nerobme z jednej normálnej pouličnej bitky s následkom smrti celospoločenský problém. Viete, koľko je takýchto vrážd na Slovensku a nerobia sa z nich demonštrácie? Chcem povedať, aby sme nepečiatkovali Slovákov a Slovensko za extrémistov na podklade tejto skutočnosti. Je aj opačné garde.“


    Analytik Eduard Chmelár však po diskusii na sociálnej sieti priznal, že slovné spojenie „bieli extrémisti“ nebolo šťastné. „Reagoval som tým na nehorázne zľahčovanie vraždy Filipínca, ktorú Štefan Harabin označil za obyčajnú pouličnú bitku, na jeho nepravdivú poznámku, že tu migranti znásilňujú a páchajú vraždy, a na poznámku úplne od veci od pána Zábojníka, že v centre Bratislavy sa pohybuje priveľa ľudí tmavšej pleti (čím si tragikomicky pomýlil turistov s migrantmi),“ vysvetlil kandidát na prezidenta.


    Kritika Harabina


    Chmelár sa k celému problému vrátil aj vo svojom blogu, kde skritizoval Harabina. „Skutočne ma znepokojuje, že človek, ktorý chce byť nielen prezidentom republiky, ale ktorý by mal byť v pozícii prominentného sudcu strážcom práva a morálky v tomto štáte, považuje takéto konanie, pri ktorom steroidmi napichaný vyznávač extrémistických hnutí dokope na smrť mierumilovného mladíka, ktorý sa zastal obťažovanej ženy, a ešte si svoju ´trofej´ aj odfotí do mobilu – za normálne. Nie, takéto správanie nikdy nebudem považovať za normálne a nemalo by byť normálne pre nikoho, kto čo i len uvažuje o tom, že sa stane hlavou štátu,“ napísal.


    Analytik zároveň poukázal na Úrad špeciálnej prokuratúry, ktorý už minulý rok varoval, že začaté trestné stíhania pre trestné činy extrémizmu zaznamenali číselne prudký nárast, pričom celkovo ich bolo za minulý rok 176. Podľa najnovších údajov Národnej kriminálnej agentúry bolo len za prvých päť mesiacov tohto roka 87, čo je medziročný nárast. „Stále v nich dominuje problematika pravicového extrémizmu, neofašizmu, ako aj nenávistných trestných činov proti príslušníkom rómskej či židovskej komunity,“ komentuje Chmelár.


    Chmelár: Sudca Najvyššieho súdu SR hanebne zavádza verejnosť


    „Vzniká preto otázka, prečo sudca Najvyššieho súdu SR – čo by mala byť jedna z najvyšších autorít spravodlivosti – tak hanebne zavádza verejnosť. Vraždu mierumilovného človeka nazval ´normálnou pouličnou bitkou s následkom smrti´, čo je nehorázne bagatelizovanie problému. Bitka totiž nevyzerá tak, že jeden gauner zavraždí človeka, ktorý mu nič neurobil ani sa nebránil, a ešte si jeho mŕtvolu aj odfotí. Nebolo to ani normálne a nebolo to ani ojedinelé. Extrémistických trestných činov dramaticky pribúda,“ dodáva.


    Prezidentskému kandidátovi Eduardovi Chmelárovi sa nepáči ani to, že Harabin argumentoval Indom, ktorý zavraždil v centre Bratislavy 37-ročného Slováka. „V skutočnosti totiž išlo o rasistický útok na indického muža, pri ktorom napadnutý zabil útočníka v sebaobrane. Neofašistické kruhy (ako obyčajne) podsunuli našim občanom nepravdivé informácie, že na trojicu brutálne zaútočil indický muž a že príčinou bola hádka o taxík.“


    Každý fašista začínal ako pouličný bitkár


    Len demagógovia podľa Chmelára odvádzajú pozornosť na neexistujúce problémy, keďže nevedia riešiť skutočné úlohy, ktoré pred nimi stoja. „Všetky štatistiky hovoria o tom, že máme obrovský problém s nárastom pravicového extrémizmu a podceňujeme ho. Každý fašista začínal ako pouličný bitkár – a dnes sú už v parlamente. Chápem zúfalstvo ľudí zo súčasnej situácie, ale toto je skratka do pekla. A rešpektovať možno len tých, ktorí rešpektujú iných a dokážu sa aspoň príčetne, ak nie slušne správať. Neopakujme tie isté chyby. Neriaďme sa heslom: Je to síce darebák, ale je to náš darebák. Nevyužívajme fašistov na svoje mocenské ciele, lebo sú ako oheň – možno do určitého času dobrý sluha, ale neskôr zlý pán, ktorý všetko zničí,“ uzavrel politický analytik.



    Harabin: Chmelár je produktom zahraničných mimovládok


    S kritikou Chmelára nesúhlasí sudca Najvyššieho súdu SR Štefan Harabin. „Som smutný z toho, že pán Chmelár sa púšťa do problematiky, ktorej vôbec nerozumie. Snaží sa komentovať trestné spisy, ktoré nikdy nevidel. Pán Chmelár je jasne produktom zahraničných mimovládok, o tom niet žiadnych pochýb. Ich cieľom je dostať na Slovensko migrantov, pričom sa podieľajú na organizovaní výmeny kresťanského európskeho obyvateľstva za obyvateľstvo migrantsko-moslimské,“ zareagoval pre ParlamentnéListy.sk Harabin.


    „Chmelár sa snaží kriminalizovať Slovákov a občanov Slovenska na základe jednej pouličnej bitky s následkom smrti, ktorú aj ja odsudzujem, pretože išlo o vulgárny a primitívny spôsob riešenia konfliktu. Žiaľ, stávajú sa takéto prípady a nie je ich málo, ale nikto z toho nerobí celospoločenský problém, ako sa snaží vyrobiť z tejto bitky pán Chmelár spoločne so zahraničnými mimovládkami,“ dodal.


    Vykresľuje bieleho slovenského občana ako kriminálnika


    Harabin sa ohradil aj voči tvrdeniu, že by hanebne zavádzal verejnosť. „Verejnosť zavádza pán Chmelár, pretože vyrába mediálnu bublinu. Je trápne, že vykresľuje bieleho slovenského občana ako kriminálnika. Prečo neorganizoval protesty v súvislosti s inými vraždami, prečo neorganizoval demonštrácie po vyše 500 teroristických útokoch v Európe, ktoré spáchali migranti? To ho nezaujíma, vtedy je úplne ticho. Nie je to jeho zámer robiť iba z bielych slovenských občanov kriminálnikov a agresívne osoby? Priemer trestnej činnosti na Slovensku sa pritom nevymyká priemeru trestnej činnosti v západných krajinách,“ poukazuje Harabin.


    Sudca Najvyššieho súdu SR zároveň skritizoval Chmelárovu podporu komunite LGBTI. „Tiež podporuje Istanbulský dohovor, ktorý likviduje slovenskú rodinu a ktorý je zjavne v rozpore so slovenskou ústavou. Na pánovi Chmelárovi ma práve toto desí, pretože to je tiež jeden zo zámerov, ako vymeniť terajšie európske kresťanské národy za iné. Veď Istanbulský dohovor jasne hovorí, že gender ideológia má byť základom spoločnosti. Kto stojí za Chmelárom, že presadzuje likvidáciu slovenského národa? Pýtam sa ho teda, či chce byť slovenským prezidentom, alebo prezidentom zahraničných mimovládok, LGBTI a gender ideológie?“ uzavrel Harabin.


    https://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Bieli-extremisti-tu-pachaju-nasilie-Harabin-hanebne-zavadza-spustil-analytik-Chmelar-je-produktom-zahranicnych-mimovladok-vracia-uder-sudca-302102


    Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].


    UPOZORNENIE
    Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.






    Zem a Vek

    Zopár slov o autorovi...



    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑