"V souvislosti se jmenováním nové vlády začali někteří politikové zpochybňovat vysokoškolské vzdělání dnešní ministryně spravedlnosti Taťány Malé. Rovněž média začala tyto pochyby spojovat s Českou advokátní komorou," píše se v prohlášení České advokátní komory.
Snímek webové stránky České advokátní komory
30. června 2018 - 08:21
Kompetence ČAK k uznávání zahraničního právnického studia
"České advokátní komoře je uloženo zákonem o advokacii hodnotit dosažené vzdělání pouze u uchazečů žádajících o zápis do seznamu advokátních koncipientů, u jiných osob jí to nepřísluší," píše se v prohlášení.
"Zcela obecně lze říci, že řádného úplného vysokoškolského vzdělání v oboru právo dosáhl ten, kdo vystudoval v tomto oboru vysokou školu v České republice v magisterském studijním programu. Dále ten, kdo vystudoval takovou školu v zahraničí a toto vzdělání je podle mezinárodní smlouvy, vážící Českou republiku, považováno za rovnocenné tuzemskému vzdělání, nebo je takto uznáno Ministerstvem školství nebo některou tuzemskou vysokou školou. Zpochybňování úplnosti takto získaného vzdělání není proto na místě," uvádí Česká advokátní komora.
"Při posuzování splnění podmínky vzdělání Česká advokátní komora posuzuje žádosti o zápis do seznamu advokátních koncipientů individuálně a nerozlišuje mezi státními a soukromými vysokými školami ani mezi zeměmi, v kterých bylo zahraniční vzdělání získáno," končí prohlášení České advokátní komory.