• Vybrat den

    Listopad 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Poskytnou nám USA bratrskou internacionální pomoc okupací našeho území?

    23-11-2014 Svobodné Noviny 235 582 slov zprávy
     

    Stejně jako Sovětský svaz v roce 1968? Vím, že teď nastane hrozný křik, že SSSR byl „Říší zla“ a USA jsou „Studnice demokracie a pokroku“, ale časy se „tak trochu“ mění a od konce války se obě velmoci přece jen změnily. Nejprve ale musím ještě jednou otevřít onu otázku námořní základny v Sevastopolu. Přiznám se, že na námořní války nejsem žádný zvláštní odborník. Pouze jsem s napětím „potápěl“ bitevní loď Bismarck. Takže, námořní základna se samozřejmě hodí vždy. Není situace, kdy by se nějaké velmoci nehodila. Ale i kdybych zcela přijal argumentaci (což nedělám), že by byl US Army Sevastopol na nic, tak musím své ctěné oponenty poučit o jedné základní pravdě vedení války.



    Jiří Hermánek - Bloger

    Jiří Hermánek – Bloger




    Více vojenských akcí ve druhé světové válce, především více bombardování, nebylo proto, abych nějaký objekt bezprostředně dobyl, ale abych ho nepříteli znepřístupnil. Zamezil jeho používání.


    V Německu byly ničeny různé objekty (komunikace, výrobní závody a podobně) proto, aby je nacisté nemohli využívat. A zcela určitě se stalo, že při postupu spojeneckých vojsk pak nějaký zničený most velmi chyběl a pokud byl náhodou zachován, pak propukl velký jásot (most u Remagenu).


    Takže tímto zbytečně dlouhým povídáním jsem nechtěl říci nic jiného než dvě věci:
    1. vojáci si s opuštěnou námořní základnou vždy dokáží poradit. Ale, co je to hlavní
    2. Rusko by o tu základnu přišlo a tím by bylo zcela nepochybně oslabeno.


    Což byl zcela nepochybně ten základní strategický záměr USA: OSLABIT RUSKO.


    A nyní již k té „Bratrské internacionální pomoci USA“. Ke své hrůze zjišťuji, že jsem v roce 2008 podporoval proti Obamovi senátora McCaina. A teprve nyní vidím, jakého příšerného jestřába jsem podporoval a že daleko taktičtějším by bylo bývalo podporovat to trdlo Obamu.


    A stejný senátor McCain nyní na dálku kárá našeho prezidenta. Kdy všude byl Alexander Dubček, ten nejhorší politik, kterého jsme kdy měli na koberečku? Určitě v Bratislavě, určitě v Čiernej při Čope a svým způsobem, po invazi vojsk, v Moskvě.


    Asi byl mnohokrát varován, že jeho „politika“ je nevhodná až nebezpečná pro tehdejší Východní blok. A to nejenom při těchto setkáních. Ale Dubček, podle kvůli své vlastní  hlouposti, nedbal.


    A co prezident Zeman, bude dbát jasného varování senátora McCaina? Půjde dál svou cestou objektivní pravdy, kdy tvrdí, že na Ukrajině je občanská válka a že Ukrajina je proti nebezpečí Islámského státu jen takovou „rýmičkou“, či jak to nazval?


    První vážné varování dostal prezident Zeman onou zaplacenou a koordinovanou akcí s profesionálně vyrobenými a distribuovanými „červenými kartami“ a jsem zvědav, co bude následovat.


    Nemáme prezidentský systém a Zeman nemá moc exekutivních pravomocí. Ale možná takové Maďarsko má větší šanci „se cuknout“. Tak to jsem tedy opravdu zvědav, jakým nátlakem a jakými podvratnými akcemi bude tlak na prezidenta Zemana a maďarské vedení pokračovat.


    Jedno je ale naprosto jisté. Pokud jak prezident Zeman, tak Viktor Orbán (který exekutivní pravomoci na rozdíl od Zeman má) nehodí rychle zpátečku, tak s nějakými akcemi EU (ale inspirovanými USA) mohou zcela nepochybně počítat.


    Zprvu to patrně bude nějaký „filcung“ z Bruselu a nedivil bych se, kdyby bylo přikročeno i k sankcím uvnitř EU. Vždyť EU stačí, aby byl členský stát trochu neposlušný. Třeba jakoRakousko v roce 2000.


    Máme se na co těšit. Ale mohli jsme tam nevlézt? Nevím, ale teď už začínám vědět, i když nevím, jak z toho ven.


    P.S. Co je to filcung? Vojenský výraz pro silný sprďák. A pokud neznáte vojenské výrazivo, tak ještě jedno ÚPPDKV-VV. Což jest: Úplně po pussy (česky vulgárně, ale nikoli unda) do konce vojny – vlastní vinou.


    Zdroj: Blog autora



    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑