Ako uvádza občianske združenie Legis Telum, združujúce vlastníkov strelných zbraní, posledné prieskumy ukázali, že občania SR veria polícii menej ako napríklad Macedónci, Rumuni alebo Albánci. Príčinou ale nie je polícia samotná. Tento trend je veľmi nebezpečný, nakoľko poukazuje na to, že všeobecne dôvera občanov vo vlastný štát a jeho zložky klesá na veľmi nízku úroveň, s čím je spojené vysoké riziko nerešpektovania právneho poriadku tohto štátu.
Môžme si len domyslieť, ako by skončila taká zbraňová amnestia dnes, keď vidíme, že najviac „potrestaní“ majú byť tí majitelia expanzov, ktorí sa k nim paradoxne priznali a zaevidovali ich. Každé ďalšie zbytočné sprísňovanie zákonov a otváranie možností pre rozširovanie kompetencií polície tento stav iba zhorší. Alebo ako asi snahy o preradenie veľkej častí zbraní do skupiny A – zakázaných a následne žiadanie desiatok tisíc občanov o udeľovanie NENÁROKOVATEĽNÝCH výnimiek označiť?
To, že smerovanie nie je dobré, vidieť na viacerých oblastiach a prieskumoch. Ak si kompetentní včas neuvedomia, kam nedôverou vlastným občanom môžu dôjsť, o pár rokov už môže byť neskoro. Slovensko a Slovenská republika sú dve odlišné veci. To prvé tu bolo, je aj bude, to druhé je zriadenie, ktoré tu predtým nebolo, momentálne je a byť nemusí. Záleží to len od občanov a obyvateľov Slovenska. Nikoho iného.
„Základom demokratického štátu je sloboda.“ Aristoteles, 330 pr.n.l.
Zdroj: https://www.facebook.com/pg/LegisTelum/about/?ref=page_internal