Nemecké médiá hlavného prúdu s celoplošným i regionálnym dosahom začínajú oboznamovať verejnosť s poslaneckými návrhmi na uzákonenie náboru cudzincov do armády.
Psychologická príprava beží už dávno
Vzhľadom na zločiny páchané hitlerovským Wehrmachtom a nacistickým režimom, ako i na plány Tretej ríše na rozširovanie životného priestoru, prinútili víťazné mocnosti po skončení 2. svetovej vojny oba nemecké štáty prijať mimoriadne mierumilovné ústavy. Po zjednotení Nemecka pred necelými troma desaťročiami sa spolková vláda zdráhala vysielať vojenské kontinenty a zasahovať v zahraničí bez odobrenia Bezpečnou radou OSN. Parlament v Berlíne tieto reštrikcie na nátlak Američanov postupne uvoľňoval a nebránil vláde, aby ich „kreatívne“ interpretovala.
Povinná vojenská prezenčná služba bola od apríla 2011 prakticky zrušená. Zákon povoľuje povolávať brancov len v prípadoch mimoriadneho napätia alebo nutnosti obrany vlasti.. Nemecko prešlo na systém profesionalizácie príslušníkov ozbrojených síl a Bundeswehr udáva na svojej webovej stránke https://www.bundeswehr.de, že má v aktívnej službe 178 904 vojakov oboch pohlaví.
Americký vojensko-priemyslový komplex roztáča po zlyhaní útoku Gruzínska na Južné Osetsko v auguste 2008 preteky v zbrojení s Ruskom. Niekoľko rokov už i s Čínou a núti svojich spojencov v Severoatlantickej aliancii k zvyšovaniu výdavkov na zbrojenie. Zapája ich v mnohých kútoch sveta do vojenských akcií pod pláštikov ochrany poriadku, prímeria, bezpečnosti, či výcviku domácich ozbrojených síl.
Nemeckú verejnosť príliš neznepokojuje, že Bundeswehr nasadzuje na základe poverenia OSN a NATO niekoľko tisíc vojakov v Eurázii a Afrike. Vlani v auguste to bolo 3374 ozbrojencov, pričom Bundeswehr ich môže rozmiestniť vo svete až desať tisíc.
https://de.wikipedia.org/wiki/Datei:Auslandseins%C3%A4tze_der_Bundeswehr.svg
V Spolkovej republike vyrástli od skončenia 2. svetovej vojny v máji 1945 tri pacifisticky vychovávané generácie. Vírenie vojnových bubnov spoza Atlantiku ich necháva chladnými a protiruská vojnová propaganda Pentagónu ich viac znechucuje ako inšpiruje. Sú indoktrinovaní k tolerovaniu všetkých a všetkého, v dôsledku čoho nedokážu tolerovať na želanie svojich manipulátorov priepastnú inakosť afro-ázijských migrantov a zároveň netolerovať minimálnu inakosť Rusov.
Americkí zbrojári lobujú vo Washingtone a ten ženie Berlín do drastického zvyšovania rozpočtu na zbrojenie. Najnovšie nielen na dve percentá HDP, ale na štyri. Proces preprogramovania myslenia Nemcov z holubičieho na jastrabie síce už prebieha desať rokov, ale potrvá ešte prinajmenej ďalších desať, kým sa Nemci začnú vnútorne stotožňovať s protiruskou vojnovou propagandou.
Kam s nimi?
„Bundeswehr to má počas hospodárskej konjunktúry ťažké,“ parafrázuje server denníka Augsburger Allgemeine sociálno-demokratického poslanca Karl-Heinza Brunnera. Mimochodom s chybne napísaným slovom konjunktúra, ale to kolegom z Augsburgu prehliadneme a všimneme si argumentáciu ctihodného zákonodarcu. Nábor cudzincov do Bundeswehru považuje za zaujímavý spôsob a ďalší krok k európskej jednote.
Výrez z textu článku na https://www.augsburger-allgemeine.de/politik/Oeffnet-sich-die-Bundeswehr-fuer-Auslaender-id51707611.html
Všimnime si slovné spojenie „europäischen Einheit“ („európskej jednote“). Spupne zovšeobecňuje teoretickú a fakticky neexistujúcu jednotu vo vnútri EÚ na celý Starý svetadiel. Jeho výroky však ukazujú, že patrí k tej skupine bezduchých poslancov, ktorá poslušne pritakáva podnetom na zvyšovanie početného stavu ozbrojených síl Spolkovej republiky, EÚ a NATO.
Neochota domorodej nemeckej mladej generácie najímať sa do vojen za žold poskytuje médiám hlavného prúdu a vybraným politikom príležitosť volať po uvoľnení predpisov, aby smeli do Bundeswehru vstupovať aj cudzinci. Militarizácii naklonené politické kruhy netrpezlivo sondujú postoje obyvateľstva a predpokladajú, že regrúti z členských krajín EÚ by už mohli byť pre verejnú mienku prijateľní.
Psychologická príprava Nemcov, aby neodmietali „nápad“ verbovať mimoúnijných občanov medzitým beží na plné obrátky a bude zrejme len otázkou času, keď sa nábor rozšíri podľa amerického vzoru na takmer všetkých cudzincov s trvalým pobytom. Ten môžu dostať udelený, keď to bude politicky žiadúce, milióny afro-ázijských migrantov. V nemeckej ekonomike budú ťažko zamestnateľní, starenky v domoch dôchodcov sa ich budú báť ako pomocných ošetrovateľov a iné uplatnenie než vo vojenskej uniforme sa pre nich v masovom meradle sotva nájde. Obzvlášť dokým budú bezprácne poberať sociálnu podporu a kadejaké integračné dávky.
Na rozdiel od latinskoamerických migrantov, ktorí sa zvyknú dostatočne integrovať v amerických ozbrojených silách a celkove zdieľajú kultúrne-hodnotovú sústavu s majoritným obyvateľstvom USA, sa afro-ázijskí a s džihádom sympatizujúci votrelci v Európe integrovať nechcú. Ich prípadná prítomnosť v nemeckých ozbrojených silách by mala deštruktívny účinok na Spolkovú republiku. Pokiaľ by sa však vysielali so zbraňou v ruke „strážiť bezpečnosť“, „udržiavať poriadok“ a „bojovať za mier“ na východ od hraníc Nemecka, zmizli by z očí a zaťažili by iné krajiny. Ak by boli nasmerovaní na Rusko, stali by sa tým, pre čo má nemčina cynické označenie: Kanonenfutter. Tu je preklad a popis: https://cs.wikipedia.org/wiki/Kan%C3%B3nenfutr
Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].
UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.