• Vybrat den

    Listopad 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Do združovania národných síl v EÚ začínajú zasahovať stratégovia spoza Atlantiku

    27-7-2018 Zem & Vek 73 1088 slov zprávy
     

    Keď vodca talianskej strany Liga Severu Matteo Salvini avizoval začiatkom júla zámer združiť vlastenecky orientované strany a hnutia európskych krajín do spoločného zoskupenia, do akejsi aliancie národných síl, vyvolal značnú pozornosť i v zámorí.


    Trend je zrejmý


    Blížia sa májové voľby do Európskeho parlamentu a vedenie Európskej únie tvrdošijne presadzuje globalistické plány OSN na zavedenie systematického masového presídľovania Afričanov do EÚ. Hrozba zlegalizovaného stáleho prívalu miliónov Afričanov vyvoláva u domorodých Európanov inštinktívny odpor. Úmerne tomu stúpajú preferencie hnutí a strán, čo nechcú dopustiť afrikanizáciu Starého svetadielu. Dávajú si do priamej súvislosti tri faktory: enormnú migráciu, vysokú natalitu Afričanov a uplatňovanie ich práva na zlučovanie rodín. Spoločný účinok týchto troch činiteľov je demograficky, hospodársky, kultúrno-civilizačne a bezpečnostne natoľko závažný, že motivuje rodených Európanov k súrnemu hľadaniu obrany politicko-právnymi prostriedkami.


    Akú-takú bariéru proti svojvôli pro-migračnej exekutívy EÚ by dokázali vytvoriť v období 2019-2024 poslanci Európskeho parlamentu. Zasadne ich tam 705 a hoci sa prognózy zastúpenia národne konzervatívnych prúdov rôznia, prevýšia súčasný stav.


    Volby do Evropského parlamentu příští rok budou referendem – volbou mezi Evropou elit, bank, finančnictví, imigrace a nejistého zaměstnání a Evropou národů a práce. Plánem je vytvořil mezinárodní alianci populistických stran … Myslím, že získáme většinu,“ odhaduje M. Salvini.


    Liga se nezměnila„, vyhlásil na margo svojej srtany Liga Severu a pokračoval: „změnil se svět. Pochopili jsme, že sami ničeho nedocílíme. Abychom zvítězili, bylo třeba sjednotit Itálii, a stejně tak se musí sjednotit Evropa. Představuju si Ligu lig, která spojí všechna svobodná a svrchovaná hnutí, která chtějí bránit svůj lid a hranice.“


    Dve krídla amerického orla


    Jeho snaha o mobilizáciu vlasteneckých síl na európskej úrovni nebola ojedinelým počinom. Na druhom brehu Atlantiku prejavil rovnaký úmysel muž, ktorý patril donedávna medzi najvplyvnejšie sivé eminencie svetovej politickej scény. Nie je ním nik iný ako Steve Bannon, do 18. augusta uplynulého roka hlavný strategický poradca amerického prezidenta Donalda Trumpa. Z Bieleho domu síce politickí odporcovia prezidenta tohto národne-konzervatívneho ideológa vystrnadili, ale nezavreli mu ústa a on si ich otvára doma i v zahraničí.


    rozhovore pre spravodajský server The Daily Beast vyrukoval s koncepciou založenia nadácie s názvom The Movement (Hnutie) na stmelenie populistických strán v Európe a obzvlášť v krajinách Európskej únie. V jeho ponímaní, odrážajúcom americké reálie, nemá populizmus hanlivý význam, aký mu pripisujú mediálne kartely západnej Európy.


    Bojujete za svoju vlasť, no nazývajú vás rasistami. Takéto urážanie už ale dlho nepotrvá. Etablované médiá sú strážnymi psami systému. Slabnú každým dňom, kým vy silniete. Nechajte ich, nech vás volajú rasistami, xenofóbmi a hociako inak, noste tieto prezývky ako vyznamenania,“ apeloval nedávno na priaznivcov francúzskej národniarky Marie Le Penovej.



    Z verejných vystúpení strategického ex-poradcu Donalda Trumpa vyplýva, že sa púšťa do sceľovania národno-konzervatívnych fragmentov do jednoliatej mozaiky na európskej pôde. Ako duchovný otec nadácie The Movement, predvída pre svoje dieťa široké poslanie. Má pôsobiť ako koordinačná centrála, konzultačné stredisko, think-tank, mediálny uzol, výskumné pracovisko a nátlakové hnutie s celoeurópskou pôsobnosťou. Pochopiteľne, na úvod prioritne sústredené na májové voľby do Európskeho parlamentu a preto so sídlom v Bruseli. Sám 64-ročný šéfstratég tam zamýšľa tráviť polovicu času, aby počas tej druhej vylaďoval na severoamerickom brehu Atlantiku spoločný odpor proti globalizačnému pretváraniu sveta.


    Sakramentská predstava: bannonovci proti sorosovcom


    Americkými neoconmi zavrhnutý S. Bannon nedisponuje dostatočným vlastným kapitálom, aby mohol a vari aj chcel sám financovať svoje európsky projekt. Zarábať veľké peniaze sa naučil pred troma desaťročiami ako špecialista na akvizície v bankovom dome Goldman Sachs. Táto nadnárodná finančná chobotnica má svojich ľudí, obvykle bývalých zamestnancov alebo partnerov, roztrúsených vo významných funkciách po celej Európskej únii, vrátane Európskej centrálnej banky prostredníctvom jej generálneho guvernéra Maria Draghiho. V neposlednom rade i Alice Weidelovej, spolupredsedníčky parlamentnej frakcie protimigračnej a pronárodnej strany Alternatíva pre Nemecko (Alternative für Deutschland) v Spolkovom sneme.


    Steve Bannon pomohol Donaldovi Trumpovi bodovať u desiatok miliónov Američanov a vyhrať prezidentské voľby prízvukovaním vzdoru proti podmaňovaniu tradičnej Ameriky globalistickými nadnárodnými štruktúrami. Stáli za ním mohutné finančné skupiny a od nich zrejme potečú mnohomiliónové fondy do nadácie pre mobilizovanie národných síl v EÚ.


    Zhovorčivý Bannon, ktorý 22. mája rečnil aj v Prahe, sa netají obdivom voči finančnému špekulantovi Georgovi Sorosovi, ktorý koordinuje činnosť hustej siete nadácií a neziskových organizácií rozleptávajúcich všetko národné a tradičné, čo v Európe existuje. S. Bannon sa chce podľa vlastných slov stať akousi protiváhou G. Sorosa na európskej aréne. Z atomizovaných národných a konzervatívnych síl sa strojí postaviť na jar „superskupinu“ v Európskom parlamente a vystupovať s ňou proti sorosovskému bloku.


    Môže Bannonova superskupina hrajúca tvrdý rock za americké peniaze podkopať a presmerovať pôsobenie projektu aliancie národných síl Mattea Salviniho? Môže vtlačiť národno-emancipačným hnutiam v európskych štátoch zámorskú pečať a manažérsky ich zastrešiť podľa predstáv amerických finančníkov? Tieto a podobné otázky by si mali klásť všetci národne cítiaci uchádzači o zvolenie do Európskeho parlamentu a najmä ich potenciálni voliči. Ozval sa už poslanec Európskeho parlamentu za rakúsku pronárodnú stranu Slobodných (FPÖ) Harald Vilimsky. V rozhovore pre rakúsky denník Kurier označil Bannonov projekt za nepotrebný („nicht notwendig“), nakoľko takáto aliancia v Európskom parlamente už existuje. Na mysli mal frakciu Európa národov a slobody (Europe of Nations and Freedom), do ktorej patrí FPÖ, česká SPD (Svoboda a přímá demokracie) a iné.



    Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].


    UPOZORNENIE
    Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.






    Patrik Sloboda

    Zopár slov o autorovi...



    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑