- VK - 29.7.2018 AENews Kauza H-System znovu otevřela otázku hmotné a trestní odpovědnosti soudců, exekutorů a konkurzních správců. Nejvyšší soud zřejmě porušil Listinu v Lisabonské smlouvě, která zaručuje spravedlivý proces a nedotknutelnost osobního majetku. Věřitelé H-Systemu jsou jen špička ledovce, podívali jsme se do minulosti. Klausova amnestie zahlazuje H-System, Union Banku a všechny stopy!
Skandální rozsudek Nejvyššího soudu ČR v kauze vytunelovaného H-Systemu se stává největší kauzou letošních prázdnin. Všechna média v České republice se zabývají důsledky, které rozsudek bude mít, a to nejen pro samotné aktéry a okradené občany, ale i pro samotný obraz české justice a spravedlnosti jako takové, která už tak je po roce 1989 u občanů silně nalomená. Zároveň se ve společnosti ukazuje, že veřejnost v České republice se rozděluje na dva nesmiřitelné tábory, kdy jeden podporuje a zastává se majitelů dostavěných domků, zatímco druhá část obhajuje rozsudek NS a přeje lidem vystěhování.
Dokonce padají v diskusích i nechutné argumentace ve stylu, že když ti lidé měli peníze na to, aby za domy zaplatili dvakrát nebo třikrát, tak že asi budou zazobaní a není třeba je litovat. Jiní se ohrazují proti tomu, aby bylo komukoliv pomáháno z peněz státu, protože lidé si prý za problémy mohou sami, protože naletěli podvodníkům z H-Systemu.
Pravda je taková, že H-System je pouze špička ledovce a pozůstatek zločinného vývoje v České republice po roce 1989 a takových kauz a tunelů bylo mnohem více. Pojďme si je krátce shrnout a připomenout si, proč Česká republika není právním státem a proč je potřeba, aby došlo k zavedení hmotné a trestní odpovědnosti nejen pro politiky, ale i pro soudce, exekutory a konkurzní správce. Okradení lidí z H-Systemu se odehrálo v době tzv. “ekonomické transformace” pod vedením vlády Václava Klause, který proslul hrozivým výrokem, že nezná pojem “špinavé peníze” a peníze jsou prý jenom jedny, záleží pouze na tom, na jaké účely se vynaloží. Velmi krátce si shrneme největší kauzy a něčeho se držte, bude to jízda.
Harvardské fondy a Harvardský průmyslový holding
Viktor Kožený a Boris Vostrý vytunelovali majetek Harvardských fondů a vyvedli více než 10 miliard korun do zahraničí na offshorové účty. Poškozeno bylo více než 1 milion občanů České republiky, účetní a tržní kalkulace škody však jde do stovek miliard, protože klienti Harvardských fondů přišli o zisky, které by jim plynuly z vlastnictví a výtěžků holdingu, pokud by byl spravován řádně a poctivě. Boris Vostrý je na útěku a žije v Belize, Viktor Kožený žije na Bahamách a má irské občanství, které si koupil. Český stát neodškodnil ani jednoho českého občana, přestože podle mezinárodních analýz a stanoviska OBSE je na vině český stát, který po spuštění velké privatizace nepřipravil řádnou legislativní ochranu a mantinely na ochranu investorů před fenoménem vyvádění majetků z firem do soukromých rukou, tzv. tunelováním.
Viktor Kožený
Kampeličky a krach Union banky
V průběhu a koncem 90. let byly v ČR vytunelovány desítky kampeliček, jinými slovy družstevních záložen, ve kterých lidé utopili desítky miliard korun. Mechanismus podvodů byl pokaždé stejný. Skupina osob se domluvila s vedením kampeličky a na fiktivní schránkové firmy byly schváleny úvěry ve výši desítek milionů korun z peněz střadatelů družstevní záložny. Tím byly úspory občanů vyvedeny z finančního ústavu a ten potom vyhlásil úpadek. Kampelička nejprve fungovala standardně, aby si získala důvěru a nabrala klienty a potom byl spuštěn proces vytunelování. Zákon o kampeličkách byl nastaven tak, že měly postavení jako banky, ale nespadaly pod žádné kontrolní mechanismy, na rozdíl od bank.
Mohly tedy bez regulací půjčovat peníze, bez limitů a s obrovským rizikem pro střadatele kampeličky. Konec 90. let většina kampeliček nepřežila, většina jich byla vytunelována nebo zkrachovaly v důsledku vyděšení občanů z krachů kampeliček a hromadných výběrů úspor a odchodů pryč. Na zločinný zákon o kampeličkách upozornila v roce 1999 i pozorovací mise OBSE, která se pozastavovala nad tím, že kampeličky v ČR nepodléhají žádným kontrolám a regulacím. Jednou z kampeliček, která dodnes přežila a transformovala se z družstevní záložny na regulérní banku, je Fio Banka. Český stát dodnes nenese zodpovědnost za to, že chybným a lajdáckým (a možná úmyslným) přístupem poslanců ve sněmovně byl přijat zákon o kampeličkách, který umožňoval jejich vytunelování.
Případem samým pro sebe byl krach Union Banky. Tato banka poskytla v roce 1999 velice rizikové a vysoké úvěry vlastním akcionářům banky a charakter půjček měl všechny parametry tunelu. Banka se 75 tisíci klienty a střadateli se dostala do problémů v zimě 2003, kdy vyhlásila platební neschopnost. Lidem přestali fungovat platební karty, nešlo vybírat z bankomatů. Správkyně konkurzní podstaty Union Banky Michaela Huserová byla obviněna z toho, že prodávala majetek banky mimo majetkový soupis konkurzu, a že majetek je prodáván spřízněným subjektům okolo ústeckého soudce Jiřího Berky.
Ten se pokusil už dříve uvalit konkurz na Českou revitalizační, která měla být nástupcem Union Banky. Na jaře roku 2011 bylo zahájeno soudní řízení s někdejšími generálními řediteli Jiřím Babišem, Tomášem Seidlerem a členy představenstva Tomášem Michalem, Miroslavem Fučíkem a Alenou Pejčochovou. Byli obviněni z tunelování Union Banky a vzniklé škody ve výši 4 miliardy korun. Toto stíhání však v roce 2013 zastavila a zahladila amnestie prezidenta Václava Klause! Česko snese… atd.
Krach IPB Banky
Jedná se o největší krach v novodobé historii České republiky. V jeho důsledku vznikla ztráta téměř ve výši 70 miliard korun, které byly sanovány v následných letech z peněz ostatních bank a z kapes občanů formou zvýšení úrokové zátěže sazeb LIBOR a změn tzv. lombardních sazeb ČNB, což komerční banky převedly do zdražení hypoték a půjček. Pád IPB Banky byl způsoben toxickými úvěry z nekrytých a nesplatitelných úvěrů, které se masivně kumulovaly poté, co se blížila ke konci tzv. ekonomická transformace v ČR a již nebylo možné skrývat nesplatitelné úvěry, které by nezbytně vedly k žalobám a exekucím vysoce postavených osob, podnikatelů, politiků a celých politických stran, kteří různými cestami a přes různé firmy čerpaly od IPB úvěry, o kterých se vědělo, že nikdy nebudou splaceny. Proto se IPB musela nechat zkrachovat, toxické úvěy IPB převzala státní konsolidační agentura a zdravé jádro banky získala ČSOB za symbolickou 1 korunu a k tomu navíc 180 miliard, kterými se stát zaručil zahladit pohledávky drobných klientů po zkrachovalé IPB. Česko snese… atd.
Odstraňování loga IPB po krachu.
Kvůli kauze IPB byl podle všeho v roce 2005 zastřelen v Praze František Mrázek, který podle společníků disponoval důkazy o firmách a napojení všech politických stran v parlamentu ČR na toxické úvěry v IPB. Mrázek tomu prý říkal “dojení ovčánků za bílého dne”. IPB museli nechat padnout, aby nikdo z politické scény nemusel vracet IPB bance půjčené peníze. Mezi poslanci se IPB koncem 90. let v kuloárech poslanecké sněmovny říkalo “sypadlo” (na peníze). Jako spouštěcí mechanismus pádu banky byla razie URNA ze dne 16. června 2000 poté, co Nomura převedla 46% akcií na schránkovou firmu Saluka Investments na Kajmanských ostrovech a “čirou náhodou” o tom neinformovala ČNB, což bylo nezákonné, a ČNB která tím dostala důvod a záminku pro násilné převzetí a nucenou správu IPB a její tichou likvidaci. Mluvit v této souvislosti o právním státě může jenom idiot. Bylo to největší praní špinavého politického prádla za bílého dne v Evropě.
Mostecká uhelná společnost
Kauza Mostecké uhelné společnosti (MUS) se přednáší už i v USA na hodinách kriminalistiky, uvedla nedávno švýcarská média jako perličku, ale pro nás je důležité, abychom si kauzu zopakovali. V roce 1999 vláda Miloše Zemana rozhodla o prodeji státního podílu v MUS konsorciu skupiny Appian Group skrze její dceřinku Investenergy, která za 46.9% MUS zaplatila 650 milionů korun. Posléze Appian ovládl i Škoda Holding. Jak se však později ukázalo, za americkou společností Appian Group stála pětice manažerů MUS, konkrétně se jednalo o Antonína Koláčka, Marka Čmejlu, Jiřího Diviše, Oldřicha Klimeckého a Petra Krause. Jejich geniální plán spočíval v tom, že vládě Miloše Zemana za nákup státního podílu MUS zaplatili z peněz té samé kupované společnosti, kterou v té době manažovali, tedy z peněz MUS. České hlavičky, to nevymyslíš!
Stávka na dole Kooh-i-Noor v roce 1999.
Jinými slovy, stát dostal od Investenergy peníze, které pocházely jako od Appian Group a americká Appian Group je ale dostala skrze další krycí transfery od MUS. Pro nechápavé, stát dostal za prodej státního podílu peníze, které patřily jemu samotnému, tedy státu v době prodeje MUS. Appian Group tak nákup MUS nestál ani jednu korunu, nákup zacvakal český daňový poplatník. A pokud jde o právní stát, policie v roce 2008 znovu případ MUS odložila. Vyšetřovatelé prověřovali, zda MUS nebyla ovládnuta za peníze určené na budoucí rekultivace MUS, ale žádná pochybení neshledala. Právní stát? Takže do celé věci musel vstoupit až švýcarský soud, kam manažeři MUS celou dobu ulejvali své odkloněné peníze. V roce 2013 je odsoudil za podvod a praní špinavých peněz.
OKD
Společnost Karbon Invest podnikatelů Viktora Koláčka a Petra Otavy koupila v roce 2004 od českého státu jeho podíl v OKD za 4.1 miliardy korun, zatímco odhadní cena byla 9.8 miliardy. Pouhé dva týdny po nákupu však tento podíl obratem ruky prodávají firmě RPG Investments Zdeňka Bakaly. Policie je přesvědčena, že Koláček s Otavou byli v roli bílých koňů, kteří zastupovali Zdeňka Bakalu v roli prostředníků z toho důvodu, aby Bakala nemusel dodržet sliby dané státu, který by byly učiněny před nákupem podílu. To se nakonec potvrdilo, když Zdeněk Bakala neprodal havířské byty nájemníkům, jak původně stát požadoval po Koláčkově a Otavově Karbon Investu, ale namísto toho byly nemovitosti převedeny na společnost RPG Byty, Bakalovu dceřinnou společnost RPG Investments.
Stát tak přišel o 5.7 miliardy kvůli podhodnocené ceně a navíc havíři na Ostravsku byli připraveni o nákup bytů do soukromého vlastnictví. Zdeněk Bakala vyplácel dividendy a vyváděl peníze z OKD přes společnost NWR, kterou ovládal, a to i v době, kdy společnost byla v útlumu. Zatímco polské doly profitovaly a jsou na vrcholu produkce, na Ostravsku bylo do omrzení lidem vtloukáno do hlav, že uhlí je v útlumu a musí se propouštět. Právě před několika dny skončilo další soudní stání v kauze OKD. Zdeněk Bakala se k soudu opět nedostavil. Českými soudy prý pohrdá, jeho chrání dům Rothschild a lidé v londýnském City.
Česká země už Čechům nepatří, země patří cizím bankám, které testují skrze loutkové české soudy, zda je už možné začít lidem konfiskovat majetky stejně jako v Itálii
Toto bylo jenom několik nejkřiklavějších případů, kdy český daňový poplatník byl třísknutý přes hubu tak obrovskou silou, že mu všechny zuby vylétly z úst, ale jak se zdá, leckterý český daňový poplatník si raději bude nadávat a vylévat zlost na okradených lidech z H-Systemu, kteří ve srovnání s výše uvedenými kauzami jsou oběti, které naletěly, a to hned několikrát, a které vlastně ani nestojí za řeč. Proč se vlastně zajímat o nějaké lidi, co mají přijít o své domovy, které si dvakrát nebo i třikrát poctivě zaplatili? Protože v této kauze platí, že jde o modelový vzor českého chazariátu.
Je to pokusný balónek, který má ověřit, jestli už nazrála správná doba, jestli je možné českým občanům soudním příkazem brát domovy a stěhovat do nich jiné nájemníky, migranty, černé muže, muslimy, cizince, etnika z celého světa. Je to test, jestli už je žába vařená. A že se jedná o test, to mi potvrdil i admin z logů, jaké divné IP adresy najednou čtou náš minulý článek. IP adresy z Londýna, londýnského City, BNP Paribas z Paříže, Santander Group z Madridu. Co dělají Rothschildovi bankéři na našem “proruském” webu a proč čtou jeden jediný článek o kauze H-System a nikam jinam neklikají? Kdo je upozornil na článek? Co je v něm tak zásadního, že je to zajímá?
Původní reklama na H-System.
Zamyslete se nad tím, proč Nejvyšší soud odpálil tuto kauzu uprostřed prázdnin, tedy uprostřed okurkové sezóny? Zkuste se vžít do role lidí v domcích H-Systemu a udělejte si sumarizaci: Nikoho jste neokradli, za domky jste zaplatili 2x po sobě, nebo i třikrát, se souhlasem předchozího konkurzního správce. Z neznámého důvodu minulý prezident vyhlásil amnestii, která zahlazuje trestnost a stíhání pachatelů kauzy H-System nadobro a definitivně, takže je nelze ani stíhat za ukryté peníze. Správce konkurzní podstaty prodal hluboko pod cenou pozemky H-Systemu, ze kterých by věřitelé mohli být z velké části uspokojeni. Nejvyšší soud v rozporu s Listinou lidských práv a svobod vystěhuje občany ČR z jejich nemovitostí, které si poctivě a v dobré víře zakoupili (opět opakuji, že minimálně 2x po sobě). Takže, jaký signál to vysílá o českém státu?
Všechno už bylo rozkradeno v zemi pod Řípem, ale ještě lze lidem vzít střechy nad hlavou, dvakrát zaplacené, s posvěcením Nejvyššího soudu Signál je jednoznačný, Česká republika není právním státem, ale je to “corrupted dirty money machine”, zkorumpovaný stroj na špinavé peníze získané ze zlodějen, tunelů, odklonů, exekucí a zfixlovaných konkurzů, kde s hrůzou a zděšením zjistíte, že jediné subjekty, které cálují a cálují a platí a platí jsou poškození věřitelé, obyčejní lidé a zoufalci, kteří pořád věří ve spravedlnost v zemi, kde si se spravedlností celá justice a establishment vytírají pozadí. Jestliže v civilizované zemi soudce Nejvyššího soudu řekne, že je v pořádku uspokojovat pohledávku tím, že soud sebere lidem poctivě a dvakrát zaplacené majetky, tak potom nejde o právní stát, ale o justiční diktaturu, která nehájí právo a spravedlnost, ale nejasné ekonomické a politické zájmy.
Červen, 2000: “Run” na IPB Banku, lidé hromadně vybírali úspory, signál k potopení toxického Titanicu s úvěry politických stran v parlamentu byl nastartován.
Kauza H-System však není v ničem výjimečná, pouze objem škody je zanedbatelný ve srovnáni s výše v příkladech uvedenými kauzami. Ovšem to, na čem záleží, to test útoku na vnitřní kruh rodiny. Zkouší na nás, zda-li se jako národ ozveme, když nám berou střechu nad hlavou. Protože na brány Evropy buší migrační vlna, džihád a už i tady v Německu je nedostatek ubytovacích kapacit. Máme před očima precedens: pokud projde vystěhování lidí z nemovitostí, které si zaplatili, potom dochází k prolomení nedotknutelného statusu osobního vlastnictví a vracíme se do dob feudalismu, kdy majetkem disponuje jenom šlechta, všichni ostatní mohou o majetky přijít pouhým výnosem, tzv. konfiskačním výnosem, který podepíše starosta.
Zastupitelská demokracie kolabuje, ale co když je to nástroj, aby lidé chtěli tu přímou z ulice?
Nedotknutelnost majetku přitom zaručuje Lisabonská smlouva, kterou se všichni politici tak ohánějí. Jenže v případě pošlapání práv obyčejných lidí v H-Systemu všichni mlčí. Vývoj po roce 1989 v ČR jasně ukazuje, že bez trestní a hmotné zodpovědnosti a odvolatelnosti nejen politiků, ale i soudců a dalších státem pověřených úředníků, se neobejdeme. Otázkou ale je, jestli přesně o toto nejde globalistům, aby ulice řvaly a volaly po přímé demokracii, protože ta zastupitelská zjevně kolabuje a selhává.
Poznámka šéfredaktora AE News:
O těchto souvislostech a dalších tématech budeme hovořit dnes (psáno v pátek 27.7.2018) od 19:00 hodin v mém pravidelném pořadu na Svobodném vysílači CS. Všichni jste zváni k poslechu. Chtěl bych jenom poprosit a požádat všechny naše věrné čtenáře, že i v době prázdnin a dovolených potřebujeme Vaši pomoc a podporu, abychom mohli dále pokračovat v naší práci. Léto je obdobím, kdy lidé tráví čas venku, u moře, nebo u řeky a nemají čas podpořit svůj oblíbený server. Náš server má 4 dny před koncem měsíce vybráno zatím jen něco přes 60% z cílové sumy, která je nezbytná na zachování našeho provozu. Lhostejnost zabíjí, bez Vaší finanční pomoci to nedáme. Pokud si to můžete dovolit, podle svých možností, přispějte nám prosím jakoukoliv částkou na naší darovací stránce zde, kde najdete instrukce o způsobech, jak nám můžete přispět. Není nám lhostejné, co se děje v ČR a ve světě, ale budeme rádi, když ani Vám nebude lhostejné, co se stane s našim serverem. Za pomoc a podporu Vám všem předem děkujeme!