• Vybrat den

    Leden 2025
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    EU zesiluje tlak na Maďarsko, ale Orbán se jí vysmívá: „Dny Evropské komise jsou sečteny“

    29-7-2018 AC24 82 542 slov zprávy
     

    Ministerský předseda Orbán tento komentář pronesl během svého pátečního interview s rádiem Kossuth v relaci pro Komisi, tento výkonný orgány Evropské unie totiž v poslední době rozbíhá proti Maďarsku kázeňské řízení kvůli jeho zákonu „Stop Soros“ a kvůli s tím spojeným ústavním dodatkům.

    Legislativa Stop Soros byla schválena poté, co pan Orbán zvítězil ve třetím funkčním období jako ministerský předseda, a ta staví do ilegality podporu nebo pomoc ilegální masové migraci.

    Tyto zákony postihují mnohé organizace občanské společnosti globalistického maďaro-Američana George Sorose a další partnerské nátlakové skupiny spojené s nadací Open Society Foundation, které fungují v této zemi, jako je skupina za lidská práva uprchlíků Maďarská helsinská komise a maďarská Unie občanských svobod.

    Evropská komise v reakci na to, Maďarsko udala Evropskému soudnímu dvoru za „neposlušnost vůči její legislativě o azylu a vracení v rámci práva EU“ a za legislativu Stop Soros kvůli její „neslučitelnosti s právem EU,“ kdy to prohlašuje za „porušení“ migrantských práv na „komunikaci a přijímání pomoci od odpovídajících národních a mezinárodních nevládních organizací“ při vyřizování žádostí o azyl.

    Pan Orbán, který prohlašující akce této Komise za smysl postrádající, řekl, že tento orgán, jehož mandát skončí za necelý rok, představuje něco jako „poslední záškub nohou žáby v biologických pokusech, které jsme vídávali ve škole při biologii, takže už jakýkoliv význam postrádá.“
    „Potřebujeme novou Komisi s novým přístupem.“

    „Po evropských volbách potřebujeme konečně Komisi, která už nebude trestat takové země, které si stejně jako Maďarsko, chrání hranice,“ řekl posluchačům.

    Volby do Evropského parlamentu proběhnou v květnu 2019 a nová Komise bude jmenována do šesti měsíců po těchto volbách, přičemž vlády členských států odsouhlasí, kdo bude určen novým předsedou této Komise. Ten určený předseda Komise pak v diskusi s vládami členských států vybere dalších 29 členů komise. Nový Parlament pak všech 30 členů vyslechne a vyjádří svůj postoj k celému tomuto „sboru“.

    Poslední analýza Reuters zjistila, že suverenitu zastávající euroskeptické strany jsou v pozici, kdy by ve volbách do Europarlamentu v květnu 2019 měly urvat výrazné zisky a tak posílit popularitu populistických a konzervativních národních vlád v Itálii, České republice, Rakousku a Polsku stejně jako vzestup pravicových stran v Německu, Švédsku, Francii a Holandsku. S tím, jak se vlády obrací k pravici a Evropský parlament se potenciálně mění na euroskeptický, tak se mohou mechanismy Komise přinejmenším zčásti vymknout z rukou jejich globalistických a progresivních předchůdců.

    Pan Orbán rovněž Komisi kritizoval za pokusy o úplatky členským zemím Evropské unie, které si chce koupit za pouhých 6 000 euro za migranta, aby si braly žadatele o azyl sebrané ve Středozemním moři do vyřízení, což nazval „nebezpečným způsobem uvažování“, když by tento blok měl zároveň trestat země, které si chrání hranice, místo aby trestal ty země, které masovou migraci povzbuzují.

    Ač žádnou zemi nejmenoval, tak jasně poukazoval na Německo, které jednostranně otevřelo stavidla Evropy pro více než jeden milion migrantů na vrcholu této krize v roce 2015. Středoevropské země jako Maďarsko a Polsko odmítly nucené přerozdělování migrantů, což vedlo ze strany tohoto bloku k hrozbám právních žalob.

    Tento ministerský předseda rovněž Maďarsko prohlásil za jednu z politicky nejstabilnějších zemí světa, když si všímal, že jeho konzervativní stran Fidesz se svou jasnu politikou s podporou lidu si dokázala zabezpečit vítězství už ve třetích volbách za sebou, přičemž teď už má i parlamentní super-většinu.

    Zdroj: breitbart.com

    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑