• Vybrat den

    Listopad 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Roček: Sencov drží dietu a co má být?

    25-8-2018 První Zprávy 93 599 slov zprávy
     

    25. srpna 2018 - 10:10



    „Česká republika by měla důrazně požadovat propuštění Olega Sencova a dalších politických vězňů Ruské federace“.



    Doporučení mě trklo k otázce: proč think-tank nechce totéž např. od britské státní svoloči, namátkou třeba Američanů, Pákistánců, saudskouarabských fanatiků? Každý má své politické vězně, píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz František Roček..



    Jurodiví autoři z Evropských (pseudo)hodnot doporučují:
    •  „Ukrajinský režisér Oleg Sencov je ruským vězněm od roku 2014, kdy byl zatčen ruskou policií na Krymském poloostrově a na 20 let odsouzen za údajné plánování teroristických útoků. V současnosti již více než 90 dní drží protestní hladovku, jejíž ukončení podmiňuje propuštěním všech politických vězňů Ruské federace.“



    K tomu lze dodat:  Soudružka Margaret Thatcherová  jako premiérka malé Velké Británie svého času hodila bobek na vězně, kteří drželi hladovku, vůbec jí nevadilo, že proto zemřeli. Její smrt jí nevadila, protože zemřeli človíčci, kteří byli bojovníky IRA.



    Měla pravdu, co je jí potom. Nepřátelé její říše si dobrovolně vybrali dietní program. Že v jeho rámci zcepení byla jejich svobodná vůle, takže proč by se o takovou ptákovinu dále zajímala?



    Na stejné principu je dietní program pana Sencova. Rozhodl se pro určitý dietní program.  Jestli ho spojuje s nějakou politikou, jako dříve lidičkové z IRA, to je jeho věc, jak mínila i Margaret Thatcherová… Když železná Margareta uhynula byla v nekrolozích nazývána velkou demokratkou.



    • „Již 15. června 2018 přijal polský Sejm (dolní komora parlamentu) usnesení požadující propuštění Ukrajinců uvězněných v Rusku z politických důvodů, s explicitním důrazem na Olega Sencova a jeho dva spoluvězně.“



    K tomu lze dodat: Polská politika je programově antiruská, takže jakákoliv protiruská usnesení parlamentu jsou stejně důležitá jako hodnocení ňader a prdelky číšnice v baru, kde by poslanci chlastali.



    • „Svou roli by mohl sehrát také prezident Miloš Zeman. Ten v roce 2017 pomohl například ukrajinskému historikovi a teologovi Igoru Kozlovskému, jenž byl na dva roky odsouzen v samozvané Doněcké lidové republice za údajnou špionáž. V rámci výměny zajatců byl pan Kozlovský propuštěn měsíc poté, co se za něj Miloš Zeman přimluvil během schůzky s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Mohl by tedy svých vřelých vztahů s ruským prezidentem a vlivu na něj využít i tentokrát.“



    K tomu lze dodat: Jízlivé žvásty proti velkoúředníkovi Zemanovi jsou zbytečné a blbé, protože Kozlovského by doněčtí separatisté vyměnili i bez intervence Zemana. Jednalo se o to, aby měli v Doněcku dost biologického materiálu pro výměnu svých vlastních lidí z rukou Ukrajinců. Proto Kozlovského vyměnili. Jednalo se o logický válečný kšeft. Kus za kus.





    Ještě k velké demokratce Thatcherové
    Žili a byli vězněni členové paramilitárních skupin, bojujících o připojení Severního Irska k Irsku. Jeden z vůdců odporu za zdmi vězení, Bobby Sands (1954-1981), prosadil proto hladovku, při níž on a dalších devět vězňů zemřelo.



    Margaret Thatcherová tehdy v projevu obviňuje nepřítele, že chce vyvolat prostřednictvím lítosti s oběťmi hladovky napětí. Odmítla jakékoli vyjednávání, deset hladovkářů zemřelo. Železná lady čili Thatcherová prohlásila: „Nebudeme přiznávat žádný speciální status lidem porušujícím zákon, lidem, kteří zabíjejí své bližní. Zločin je zločin, na tom není nic politického.“


    Edna O´Brien, irská spisovatelka narozená v roce 1930, v rozhovoru (pro novinky.cz, 7.5.2004) uvedla: „..Margaret Thatcherová nechávala umírat protestující Iry, kteří drželi hladovku, a říkala tomu vítězství. Ukazovala na rebely a mluvila o lidech, kteří mají na rukou krev. Jenže tohle byla také krev  a rukou, ačkoliv nemusela ani zmáčknout spoušť.“



    Co bylo pro demokratku Thatcherovou normální, proč by to nemohlo být normální také pro ruské vězeňské byrokraty? Podle britské premiérky to bylo demokratické rozhodnutí, že má hladovku nějakých vězňů na háku. Tak o co se jedná? Chovejme se také demokraticky.



    (rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)







    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑