Nejzranitelnější v extrémních klimatických podmínkách jsou děti, těhotné ženy a starší lidé. Klimatické změny působí rovněž na účinnost a bezpečnost léků, například infuzních roztoků. Globální oteplování může značně zkomplikovat činnost zdravotnických organizací. Podle výsledků řady průzkumů, na které se odvolává Science Alert, se snižuje doba přežití pacientů s rakovinou plic, bylo-li jejich léčení přerušeno kvůli živelné pohromě.
Spolu se zvýšením průměrných teplot produkují rostliny dlouhou dobu více pylu, což způsobuje šíření alergie. Podle odhadu vědců se může alergie projevit v důsledku globálního oteplování u 20 % obyvatel Země. Zvýšení koncentrace kysličníku uhličitého může zhoršit symptomy, včetně ucpání nosu, rýmy a otoku sliznice.
Horké počasí zvyšuje obsah smogu, který zase zvyšuje riziko předčasného porodu těhotných. Novorozeňata mohou mít problémy s dýcháním a časté infekce. K dalším negativním následkům patří častá dehydratace, rakovina kůže, střevní infekce, šíření hemoragických horeček a dalších tropických chorob, mozková mrtvice, psychické a neurologické poruchy a také velká pravděpodobnost traumat v důsledku různých nehod a násilí kvůli zhoršení světové demografické situace.
V pondělí se ve Spojených státech koná klimatický summit, který svolal generální tajemník OSN António Guterres. Na summitu se bude mluvit o tom, jaké kroky je nutné uskutečnit, aby byl učiněn pokrok v boji proti globálnímu oteplování. Mezi řečníky bude francouzský prezident Emmanuel Macron, německá kancléřka Angela Merkelová, britský premiér Boris Johnson i slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Premiér Andrej Babiš vystoupit odmítl.