„V Řecku je v současnosti možno pozorovat nevídanou národní soudržnost. Policistům a vojákům přišli s ostrahou hranic a s výstavbou pohraničního opevnění proti migrantům a útokům turecké armády pomoci kromě domobranců i zemědělci, rybáři a další obyčejní lidé," upozornil Ivan David.
Logo řeckého webu, který informuje o událostech na hranicích s Řeckem
13. března 2020 - 08:24
„Řecko se ve srovnání s rokem 2015 zásadně změnilo. Při současné tureckou vládou organizované migrační krizi řecká vláda poslala policisty a armádu, aby bránili hranici. Do ostrahy hranice se však zapojili i civilisté. Před týdnem vznikla na řeckých ostrovech Kos, Lesbos a Samos domobrana. Zpočátku neozbrojení civilisté bránili migrantům v přistání na ostrovech," informuje na svém facebookovém profilu europoslanec Ivan David.
„Nenecháme nikoho projít Řeckem! Ani jednoho!“, řekl domobranec Yorgos reportérovi švýcarského časopisu Les Observateurs. Yorgos (na obrázku) je jedním ze 4 tisíc dobrovolníků, kteří ve svém volném čase a bez nároku na odměnu hlídají řeckou hranici s Tureckem.
„V Řecku je v současnosti možno pozorovat jinde nevídanou národní soudržnost. Policistům a vojákům přišli s ostrahou hranic pomoci kromě domobranců i zemědělci, rybáři a další obyčejní lidé. Zapojili do výstavby pohraničního opevnění proti migrantům a útokům turecké armády, která se snaží zátaras pro migranty prorazit. Civilisté přišli na pomoc často i s vlastní technikou jako traktory, nákladní auta a vysokozdvižné vozíky," napsal europoslanec Ivan David.