29. června 2020 - 08:30
„Smrt G.Floyda je odsouzeníhodný trestný čin. O tom není pochyb. Kam až ale zajde šílenství, které protesty po jeho zavraždění vyvolaly, je otázka, kterou by si rozumní lidé měli začít pokládat. Ničení soch, škrtání jmen, cenzura filmů, knih i hudby, dokonce vyhazovy z práce za jiný názor - opravdu je to to, s čím bychom měli souhlasit? " položil řečnickou otázku Jiří Zimola.
„V jednání mnohých (jednotlivců, firem i veřejných institucí) vidím ostudný alibismus, se kterým se vezou na vlně současného trendu, aniž by domyslili, jaký to bude mít strašný následek. Bojím se téhle budoucnosti, strašně se bojím...," uzavřel svoji poznámku Jiří Zimola.
Zimolova poznámka zaujala i čtenáře, kteří ji komentovali
„Mě to začíná.připomínat Německo,ve třicátých letech minulého stoleti.A dál, to nechci rozvádět," napsal jeden ze čtenářů.
„Můj syn žije v NYC a co se tam děje je naprosté zvěrstvo, to nemá vůbec nic společného s rasismem, lidé rabují, kradou, rozbíjí všechno co jim přijde pod ruku, ničí auta, obchody, hází kameny do okem domů, tomu se říká VANDALISMUS a každý normální Američan tohle vážně nechce. A nelze se donekonečna schovávat za to, že byl zabit několikrát soudně trestaný pan Floyde. To bylo hodně špatně, ti policisté budou ve vězení až do konce svého života, ale pokud se někdo chová jako hajzl, co jen využil situaci, tak patří do vězení, ať je jakkoliv barevný. To není žádná diskriminace menšin, to je obycejnej zákon," kontatovala jedna žena.